Tepebaşı Belediyesi, bünyesinde hizmet veren erken çocukluk eğitim merkezlerindeki minikler için Yerli Malı Haftası kapsamında keyifli etkinlikler düzenledi.

Tepebaşı Belediyesi, 12-18 Aralık tarihleri arasında kutlanan Yerli Malı Haftası dolayısıyla erken çocukluk eğitim merkezlerinde çeşitli etkinlikler gerçekleştirdi.

Eğlence Ve Bilim Atölyelerde Buluşuyor Eğlence Ve Bilim Atölyelerde Buluşuyor

Tepebaşı Belediyesi’nin tam zamanlı eğitim veren erken çocukluk eğitim merkezlerinde gerçekleştirilen Yerli Malı Haftası etkinliklerinde keyifli anlar yaşanırken renkli görüntüler de ortaya çıktı. Çocuklar, rengarenk kartonlardan yaptıkları taçları takarken yiyecekler ile de sofra hazırladı. Hamur da yoğuran minikler, yaptıkları ekmekleri de evlerine götürerek aileleri ile paylaştı. Hazırlanan temsili manav dükkanında barkod okutarak meyve ve sebze satış oyunu oynayan çocuklar, paylaşmanın, tutumlu olmanın ve Yerli Malı Haftası’nın önemini öğrendi.

Aşağı Söğütönü, Sabiha Gökçen ve Yarbay Hüseyin Vecihi Erken Çocukluk Eğitim Merkezi’nde eğitim gören minikler de düzenlenen etkinlikler ile eğlenceli anlar yaşadıklarını belirtti.