Tepebaşı Belediyesi çevreci uygulamalarıyla örnek olurken tüm vatandaşları bu konuda teşvik etmek amacıyla da çalışmalarına devam ediyor.

Pop ve Caz Korosu Yeni Seslerini Arıyor Pop ve Caz Korosu Yeni Seslerini Arıyor

Bu kapsamda ise ‘Dirençli Şehirler’ temalı kutlama kartı tasarım yarışması düzenleniyor. 4 Eylül Pazartesi günü başlayacak yarışmada tasarımların son teslim edilme tarihi ise 20 Ekim olarak belirlendi. Oluşturulan jüri tarafından derecelendirilecek tasarımların sonuçları ise 27 Ekim’de www.tepebasi.bel.tr adresinden ilan edilecek.

Yetkililer tarafından yapılan çağrıda, “Kentimizde sürdürülebilir bir ekosistem yaratarak etkin bir planlama ve dayanışmayla gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak istiyoruz. Senin de kentinin ve dünyanın geleceğine dair adil, eşit, sürdürülebilir, güvenli, ulaşılabilir ve doğaya saygılı fikirlerin varsa tasarımını yolla” ifadelerine yer verildi.

El yapımı kağıt örneklerini incelemek isteyenler ise Tepebaşı Belediyesi ana hizmet binasında yer alan Kağıt Geri Dönüşüm Atölyesini ziyaret edebilecek.

Katılımın ücretsiz olduğu yarışmaya katılmak isteyenler duyuru görselinde yer alan QR kod ile kayıt formuna ulaşabilecek. Yarışma ile ilgili detaylı bilgi almak isteyenler, (0)222 211 40 00/3084 numaralı telefondan Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğüne veya (0) 22 211 40 00/1478-3087 numaralı telefondan Tepebaşı Belediyesi Kağıt Geri Dönüşüm Atölyesi’ne ulaşabiliyor.