Tepebaşı Belediyesi tarafından 24 Mayıs Uçak Teknisyenleri Günü dolayısıyla özel bir etkinlik düzenledi.

Vecihi Hürkuş Havacılık ve Teknoloji Parkında düzenlenen etkinliğe Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç’ın yanı sıra CHP Milletvekilleri Utku Çakırözer, İbrahim Arslan, Tepebaşı Belediyesi Meclis Üyeleri ve emekli uçak teknisyenleri katıldı.

Etkinlikte konuşan Başkan Ataç, “Eskişehir deyince ben üç konuyu söylerim. Bir eğitim kenti, iki sanat kenti, üç havacılık kenti. Bu üç bileşenle Eskişehir farklı bir noktaya getiriyor. Eskişehir gibi bir ilde belediye başkanlığı yapmak, hizmet etmek benim için de diğer arkadaşlarım için de bir onurdur. Havacılık sektörüne vermiş olduğunuz destek için emekleriniz için sizlere teşekkür ederim. Gününüz kutlu olsun” dedi.

“Sizin katkınız çok büyük”

CHP Milletvekili Utku Çakırözer, “Gerçek anlamda Türkiye’de havacılığın gelişmesinde sizlerin katkısı çok büyük. Biz Türkiye’de havacılık sadece hava kuvvetlerimizle değil aynı zamanda onun bakımını desteğini yapanlarla da gurur duyuyoruz” diye konuştu. CHP Milletvekili İbrahim Arslan da “Hava ikmal Eskişehir ve Türkiye için çok kıymetli. Sizlerin yaptığı işler, emekler çok değerli. Elbette işiniz çok kıymetli. Ama bunların hepsinin sağlıklı yürütülebilmesi için haklarınızın üst düzeyde sağlanması lazım.  Bu düşüncelerle hepinizin gününü kutluyorum” ifadelerini kullandı. 

Emekli uçak teknisyenleri adına konuşan Osman Demir ise havacılık sektöründe çalışanların Eskişehir nüfusunun yüzde 8 civarına denk geldiğini, bu sektörün Eskişehir’in simgelerinden biri olduğunu anlattı.