“30 Ağustos bu toprakların korunması için kahramanların canlarını siper ettiği milli bir gurur ve zaferin adıdır. 30 Ağustos bir ulusun küllerinden yeniden doğmasıdır.  101 yıl önce kadını erkeğiyle, yediden yetmişe yazılan bu büyük destanın onur, gurur ve sevincini bugün bir kez daha yaşıyoruz.

Eskişehir İtfaiyesi’nin Kuruluş Yıl Dönümü İçin Kutlama Yapıldı Eskişehir İtfaiyesi’nin Kuruluş Yıl Dönümü İçin Kutlama Yapıldı

Zaferin 101’inci yılında bir kez daha söz veriyoruz ki Atatürk’ü, ilke ve devrimlerini unutturmak isteyenlere karşı Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve kahramanlarımızın bize emanet ettiği Cumhuriyet değerlerimizi sonsuza dek yaşatacağız. Demokratik, laik ve sosyal hukuk devletinden hiç ayrılmayacağız.

Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bu büyük zaferi bizlere armağan eden kurtuluş ve istiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyorum. Büyük Önderimiz Atatürk’ün aydınlık yolunda yürüyen tüm yurttaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun.”