Odunpazarı Belediyesi Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde (YKSM) yeni sezon çalışmaları başladı. 8 enstrüman, 6 topluluk atölyesi açılacak olan YKSM’de, atölyelere kayıt yaptırmak için son tarih 22 Eylül Perşembe.

Anadolu Bacıları İznik Sahnesinde Anadolu Bacıları İznik Sahnesinde

Keman, Ney, Bağlama, Piyano, Gitar, Ud, Klasik Kemençe, Ritim Saz enstrüman atölyelerinin açılacağı YSKM’de, Türk Sanat Müziği Korosu, Türk Halk Müziği Korosu, Türk Sanat Müziği Gençlik Korosu, Çocuk Korosu, Özgün Müzik Topluluğu, Türk Müziği Solfej Atölyesi ve Halk Dansları gibi topluluk atölyeleri de yer alacak. Atölyelere katılım gösteren kursiyerlere, usta öğreticiler tarafından eğitim verilecek. Kursiyerler, verilen eğitimler sayesinde yeteneklerini geliştirme fırsatı yakalarken, öğrenim gördükleri sanatın inceliklerini de öğreniyor.

YKSM yeni sezon atölyelerine katılmak isteyenler, 22 Eylül 2022 Perşembe gününe kadar, Arifiye Mahallesi 2 Eylül Caddesi NO: 61 (Büyük Postane Yanı) adresinde bulunan YSKM’ye başvuru yapabilir. Atölyeler için seçmeler; 23, 24 ve 25 Eylül tarihleri arasında yapılacak. Dersler ise 26 Eylül Pazartesi günü başlayacak. Ücretsiz olarak gerçekleşecek atölyelerde, kontenjan sınırlaması bulunuyor. YKSM’nin yeni dönem atölyeleri ile ilgili detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlar, hafta içi 08.00-18.00 saatleri arasında 0 222 233 05 82 numaralı telefonu arayarak, bilgi alabilir.