Odunpazarı Belediyesi tarafından Eskişehir Avrupa Birliği Derneği (ES-AB) iş birliği ile Türkiye’de ve Eskişehir’de sadece Odunpazarı Belediyesi tarafından düzenlenen Odunpazarı Dinleme, Diyalog, Dayanışma (3D) Gençlik Festivali’nin üçüncüsü, Kanlıkavak Parkı’nda devam ediyor. 19 Mayıs 2024 Pazar günü sona erecek olan festival, 3 gün sürecek. Siyasal
aktörler arasında siyasal katılımın ve sosyal duyarlılığın arttırılmasıyla toplumun tamamını, özellikle de gençleri ilgilendiren ortak ekonomik, sosyal, siyasal ve kültürel sorunlara çözümlerin üretilmesine katkı sağlayabilecek bir platform oluşturmayı amaçlayan festival kapsamında alanda kurulan A ve B çadırlarında çeşitli oturumlar gerçekleştiriliyor.


Ezel Akay Gençlerle Buluştu


Festival kapsamında ünlü yönetmen ve senarist Ezel Akay, gençlerle buluştu. Odunpazarı Kent Konseyi Gençlik Meclisi tarafından düzenlenen buluşmada, Akay gençlerle kültür ve sanatta gençlerin rolünü konuştu. Gençlere deneyimlerini aktaran Akay, gençlerle sanatın gücü ve gençlerin kendi potansiyellerini keşfetmeleri ile ilgili sohbet etti. B çadırında
gerçekleşen bu buluşmaya, gençler yoğun ilgi gösterdi.


Gazeteci Gürkan Hacır Gençlerle Medyayı Konuştu


Festival alanına kurulan çadırlarda gün boyu oturumlar devam etti. Demokrasilerde Denetim Mekanizması olarak Medya: Rolü ve Önemi konu başlığının tartışıldığı A Çadırında, gazeteci Gürkan Hacır gençlerle buluştu. Gençlere deneyimlerini aktaran Hacır, gençlerin sorularını cevapladı. B Çadırında ise Karmaşıklık ve Toplumsal Zuhur Örnekleri konu başlığı ele alındı.

İpek Böceklerinde Koza Hareketliliği İpek Böceklerinde Koza Hareketliliği

Prof. Dr. Gediz Akdeniz, gençlerle bir araya geldi.

Uğur Tepe ve Haydar Çorum da Festivalde Gençlerleydi


“Demokrasilerin Olmazsa Olmazları, Hesap Verilebilirlik, Katılım, Yönetişim” konu başlığının tartışıldığı A Çadırında Seyitgazi Belediye Başkanı Uğur Tepe ve Mihalıççık Belediye Başkanı Hadar Çorum, gençlerle buluştu. Tepe ve Çorum gençlerin sorularını cevapladı. Çadır oturumlarından sonra, gençler düzenlenen konserler ve dans gösterileri ile gönüllerince eğlendi. Sahneye il önce Calisto Dans Okulu çıkarak, Salsa Bachata dans gösterisi yaptı. Ardından da Nova Müzik Grubu sahneye çıkarak muhteşem bir konser verdi.

Editör: Buğrahan Doğangil