Oğuz Beki Ankara'da Başdanışman! Oğuz Beki Ankara'da Başdanışman!

AK Parti Tepebaşı İlçe Başkanı Emre Aydın, CHP'li Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç'ı seçim dönemindeki reklam bütçesi üzerinden eleştirdi. AK Partili Aydın AK Parti Tepebaşı İlçe Başkanlığı adına yaptığı açıklamada;

"Ahmet ATAÇ’ın 100 Milyon TL’lik reklam bütçesi #KaynağıNe?

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç devasa duvar giydirmeleri ve seçim bürolarının devasa afişlerinin bütçesini nereden karşılıyor? Bir duvar giydirmesinin maliyeti ortalama 500.000 TL tutuyor. Seçim bürolarının dışı kale gibi, her yer yüksek mukavemetli yapı elemanları üzerine giydirilmiş reklam elemanları ile dolu. Billboardlar sayısız. Seçim kanununca izin verilmeyen bu gösterişli harcamaların faturası 100 milyon TL'ye ulaşıyor.

Sormak zorundayız: Yıllardır belediye başkanı olan Ataç, neden bu kadar parayı yüzünü tanıtmak için harcamaya ihtiyaç duyuyor? Dahası, bu astronomik meblağı nereden bulduğu büyük bir muamma. 2 ay içinde 100 milyonu afişe verebiliyorsa, nasıl bir mal varlığı var? Bu para kişisel servetinden mi, yoksa Tepebaşı halkının hakkı ile oluşan belediye bütçesinden mi karşılanıyor?

Ahmet Ataç'a sesleniyorum: Mal varlığını derhal açıkla ve 2 ay içinde nasıl 100 milyonluk bir reklam bütçesi yarattığını açığa çıkar! Tepebaşı halkı, duvarlardaki yüzünün faturasının kime kesildiğini bilmek istiyor. Tepebaşı halkı, belediye bütçesinin sorumsuzca kullanılmasına göz yummayacak ve bu konuda şeffaflık talep edecektir. Biz bu faturaları görmek istiyoruz. Biz bu yüzün arkasındaki bedeli bilmek istiyoruz. Tepebaşı halkı adına derhal cevap bekliyoruz." ifadelerine yer verdi.