Şehir Uyusa da Büyükşehir Görevde Şehir Uyusa da Büyükşehir Görevde

Büyükşehir Belediye Başkanı Ayşe Ünlüce’ye yönelik hayırlı olsun ziyaretleri sürüyor. Ziyaretler kapsamında Tohumluk Sosyal Yardımlaşma, Eğitim, Kültür ve Sanat Vakfı Başkan Yardımcısı Serra Menekay, Tohumluk Vakfı Eskişehir Temsilcisi İlknur İstifçi ve gönüllüleri Başkan Ünlüce’yi ziyaret etti.


Konuklarını makamda ağırlayan Başkan Ünlüce, nazik ziyaretleri için vakıf yetkililerine teşekkür etti.


Tohumluk Vakfı hakkında bilgi veren Serra Menekay, “Bizler kırsalı güçlendirmek amacıyla kurulduk. Son olarak Dijital Tohumlar Filizleniyor projemize imza attık, bu proje kapsamında üretici kadınlarımıza ürettikleri ürünleri pazarlama yöntemlerini öğretiyoruz. İlçelerde yaşayan kadınlara ve çocuklara yönelik birçok projeyi hayata
geçiriyoruz.” diye konuştu.


Başkan Ünlüce de, BEBKA, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve Seyitgazi Belediyesi iş birliğiyle Seyitgazi ilçesine 'Taşlık Çiftlik Köyü Projesi' kurulduğunu hatırlatarak, “Bölgedeki turizm faaliyetlerini genişletmek ve tarım turizmini canlandırmak için başlatılan Taşlık Çiftlik Köyü Projesi ile kırsal kalkınma ve köyden kente göçü azaltmayı amaçlıyoruz. Projemiz bölge turizmi, çiftçilerimiz ve kırsal kalkınma için önemli katkılar sunuyor.” dedi.

Karşılıklı görüş alışverişinin yapıldığı ziyaret, çektirilen fotoğrafla tamamlandı.

Editör: Buğrahan Doğangil