Sivrihisar'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıl kutlamalarında Samsun'dan gelen ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün makam aracı olarak kullanılmış araba vatandaşların büyük ilgisini çekti

Aracın sahibi Enver Yıldırım'ın 45 günde kendi el emeği ile yaptığı ve balmumu heykel detaylarıyla da dahil olmak üzere her ayrıntısına dikkat ettiği araç Türkiye'nin dört bir yanında vatandaşların seyrine sunuluyor .

Pek çok etkinlikte vatandaşların fotoğraf çektirmek için birbiriyle yarıştığı aracın sahibi Enver Yıldırım bu orjinal aracı kişi ya da kurumlardan tek bir ücret almadan etkinliklere götürüyor. Dün Samsun'dan gelen ve yarın Çanakkale'de bir başka etkinliğe katılacak araçla ilgili konuşan Yıldırım  ''Ben her şeyden önce iyi bir Atatürkçüyüm, en ufak bir menfaat beklemeden Atatürk'ün ve milli mücadelenin tanınması için çaba harcıyorum. Türkiye'nin hemen her yerine gidiyor bununla gurur duyuyorum. Bu araç dünyanın en mükemmel insanını taşıdı. 1934 model Lincoln marka bir araçtan 45 günde,el işçiliğiyle bu hale getirdim satın almak için çok teklif veren oldu ama kabul etmiyorum. Ömrümün sonuna kadar bu gururu yaşatacağım''şeklinde konuştu.

Koca Çınarlar yaşlılar gününü kutladı Koca Çınarlar yaşlılar gününü kutladı