Halk sağlığının korunması ve vatandaşların yaz aylarını rahat bir şekilde geçirmesi amacıyla Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ekipleri, ilaçlama sezonuna yoğun bir çalışma programı ile başladı.


Ekipler sivrisinek, karasinek benzeri vektörlere yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Ekipler kent merkezinde başta park ve su alanları olmak üzere 12 kırsal ilçede ilaçlama çalışmaları gerçekleştiriyor. Çalışmaların yaz boyunca devam edeceğini ifade eden yetkililer, yapılan ilaçlama ile hem insan hem çevre sağlığının korunduğunu belirttiler.


Yetkililer ayrıca evlerin bahçelerinde unutulan su birikintilerinin, sivrisinek larvaları için üreme kaynağı olduğunu belirterek vatandaşların bu noktalarda su bulundurmamaya özen göstermesi gerektiğini; katı atıkların da sokak ve caddelere gelişi güzel bırakılmaması konusuna dikkat edilmesi için uyarıda bulundular.

Türk Sineması Efsanesi Öğrencilerle Buluştu Türk Sineması Efsanesi Öğrencilerle Buluştu


Ekipler, kullanılan ilacın doğanın dengesini bozmayan ve insan sağlığına zarar vermeyen içeriğe sahip olduğunu da sözlerine eklediler.