Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sanat Meslek Eğitim Kursları (ESMEK) tarafından ekonomik olarak zorlanan ailelerin çocuklarına yönelik gerçekleştirilen ücretsiz saç kesimi projesi büyük ilgi görüyor. Projenin yarıyıl tatil dönemi uygulamasıBeylikova, Çifteler ve İnönü ilçelerinde çocukların yoğun katılımı ile başladı.

Psikolojik Danışmandan Ara Tatile Yönelik Öneriler Psikolojik Danışmandan Ara Tatile Yönelik Öneriler

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin ekonomik olarak zor günlerden geçen vatandaşlara destek amaçlı çalışmaları sürüyor. Bu kapsamda 2022-2023 eğitim öğretim yılı başında Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sanat Meslek Eğitim Kursları (ESMEK) tarafından ekonomik olarak zorlanan ailelerin çocuklarına yönelik gerçekleştirilen ücretsiz saç kesimi projesi yarıyıl tatilinde de devam ediyor. Eğitim öğretim yılının ikinci yarısı öncesi yapılan ücretsiz saç kesimi Büyükşehir
Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’nda görevli uzman personeller tarafından gerçekleştiriliyor. Proje kapsamında yarıyıl tatilinde çalışma Beylikova, Çifteler ve İnönü ilçelerinden başladı. ESMEK Eğitim Merkezlerinde yapılan ücretsiz saç kesimine çocuklar büyük ilgi gösterdi. Gün boyu yoğunluğun devam ettiği merkezlerde uygulanan projenin çok yerinde olduğunu, çocuklara verilen her desteğin değerli olduğunu belirten aileler, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve belediye görevlilerine teşekkür ettiler. Proje kırsalilçelerin yanı sıra kent merkezinde Eskişehir’in en fazla nüfusuna sahip mahallesi Emek ile 71 Evler mahallelerinde bulunan ESMEK Eğitim Merkezlerinde de gerçekleştirilecek.