Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesinde, “Çok kültürlü Öğretmen Yeterliliklerinin Harmanlanmış Öğrenme Ortamlarıyla Kazandırılmasına Yönelik Bir Hizmet İçi Eğitim Programı: Tasarım, Uygulama ve Değerlendirme” başlıklı TÜBİTAK 1001 projesinin yüz yüze eğitim ayağı açılış töreni gerçekleştirildi.

Başkan Ataç, Görkemli Hatıralara konuk oldu. Başkan Ataç, Görkemli Hatıralara konuk oldu.

Etkinliğe, Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erkan Dinç, Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi dekan yardımcıları Prof. Dr. Handan Deveci ve Prof. Dr. Işıl Kabakçı Yurdakul, Proje Yürütücüsü/Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Meral Güven ile çok sayıda akademisyen ve projede yer alan sınıf öğretmeleri katıldı.

“Çok kültürlü öğretmenlik ya da çok kültürlü ortamlarda çalışmak, dünyanın bir gerçeği”
Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erkan Dinç, çok kültürlü eğitim ve çok kültürlü eğitimle ilgili öğretmen yeterlikleri çerçevesinde gerçekleştirilen bu proje için kendisini geliştirmek ve eğitim camiasına katkı sağlamak amacıyla gelen tüm öğretmenleri tebrik ederek, “Çok kültürlü öğretmenlik ya da çok kültürlü ortamlarda çalışmak, artık dünyanın bir gerçeği. Çok kültürlü ortamlarda yaşamaya alışmak, biz öğretmenler için öğretme süreçlerinin değerlendirmesi ve geliştirilmesi adına önemli bir adım. Bu sebeple proje sayesinde ortaya çıkan tüm ürünler hem öğretmenlere hem öğrenciler hem de akademik camiaya bilimsel fayda sağlayacak niteliktedir” ifadelerini kullandı.