Eskişehir’de Espark Alışveriş Merkezi’nde düzenlenen sessiz ve sözsüz tiyatro gösterisi ile 6 Şubat depremi ziyaretçilere hatırlatılırken, ülkemizin en büyük gerçeklerinden birisi olan deprem hakkında farkındalık oluşturulması amaçlandı.
Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’ta meydana gelen ve on binlerce kişinin hayatını kaybettiği depremlerinin yıldönümü nedeniyle Espark Alışveriş Merkezi’nde ‘Unutulmaz İzler’ isimli sessiz ve sözsüz tiyatro oyunu sergilenirken aynı zamanda ‘Deprem Sergisi’ açıldı.

Eskişehirli Melisa "Gassal" Dizisine Dahil Oldu Eskişehirli Melisa "Gassal" Dizisine Dahil Oldu

Günlük hayat telaşı esnasında bir anda kendisini gösteren ve birçok hayatı etkileyen deprem konusuyla sergilenen tiyatro oyunu, alışveriş merkezine gelen ziyaretçilerin büyük beğenisini topladı. Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından yapılan arama kurtarma çalışmalarının yer aldığı fotoğraf sergisi ise alışveriş merkezi ziyaretçilerinin ilgisini çekti. Alışveriş merkezinde sergilenen tiyatro oyununa ve sergi açılışına, Eskişehir Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adnan Özcan, akademisyenler, Espark Alışveriş Merkezi Müdürü Evren Kırcalı, AKUT Arama Kurtarma gönüllüleri ve vatandaşlar katıldı.