Kendi seralarında özenle yetiştirdiği birbirinden güzel çiçekler ile cadde ve bulvarları donatan Büyükşehir Belediyesi, özel günlerde Eskişehirlileri unutmuyor.


Büyükşehir Belediyesi, geleneksel hale getirdiği ve yıllardır devam eden uygulama kapsamında Anneler Günü’nde binlerce çiçeği Eskişehirlilere ücretsiz olarak dağıttı. Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı tarafından yetiştirilen çiçekler, annelerin en özel gününde onlara ulaştırıldı.

Tepebaşı Belediyesi Üstyapı Çalışmalarına Devam Ediyor Tepebaşı Belediyesi Üstyapı Çalışmalarına Devam Ediyor


İlk olarak sabah saatlerinde Asri Mezarlık girişinde stantlar kuruldu. Burada yapılan çiçek dağıtımına Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili İnci Şentuna ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili M. Recai Erdir de katıldı. Kabir ziyaretinde bulunmak üzere mezarlıklara gelen vatandaşlar dağıtılan rengârenk çiçekleri annelerinin ve yakınlarının
kabirlerine diktiler.


Çiçek dağıtımının bir diğer noktası ise Ulus Meydanı’nda bulunan “Annelerimize ve Kadınlarımıza Saygı ve Şükran Anıtı” bölgesi oldu. Burada kurulan stantlarda da binlerce çiçek dağıtılırken Büyükşehir Belediyesi’nin armağanı olan çiçekleri alan vatandaşlar, Büyükşehir Belediye Başkanı Ayşe Ünlüce’ye anlamlı hediye dolayısıyla teşekkür ettiler.