Balıkdamı'nda 'Sürdürülebilir Gelecek' Sergisi Balıkdamı'nda 'Sürdürülebilir Gelecek' Sergisi

Tiyatro sanatının gelişmesine önemli katkılarda bulunmuş ustalara minnet ve saygı duymak amacıyla bu yıl usta oyuncu Kemal Sunal anısına düzenlenen ve sanatseverlerin yoğun ilgi gösterdiği 10. Eskişehir Liselerarası Tiyatro Şenliği, her yaştan sanatseveri bir araya getirmeye devam ediyor. Eskişehir Liselerarası Tiyatro Şenliği kapsamında hafta içi her gün
Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi Turgut Özakman Tiyatro Sahnesinde sahnelenen oyunlar ile bu güne kadar 2 bini aşkın seyirciye ulaşıldı.

Liselerarası Tiyatro Şenliğinin gençler için oldukça verimli geçtiğini anlatan Eskişehir Kent Konseyi Genel Sekreteri Ahmet Kapanoğlu “Bunun için tiyatro festivalini çok önemsiyoruz. Gençlerimiz bu şenlik ile hem özgüven kazanıyor hem de sosyalleşiyor. Bu yıl sahnelenen oyunlarımız son derece başarılı. Gençlerimizin istekli olduğunu görmek bizi çok mutlu ediyor. Ayrıca görüyoruz ki Eskişehirli hemşehrilerimiz de oyunlarımızı yakından takip ediyor. Vatandaşlarımızın oyunlara olan yoğun ilgisi gençlerimizi de teşvik ediyor.” dedi.

Editör: Buğrahan Doğangil