Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'nın her yıl düzenlediği ve bu yıl hava koşulları sebebiyle ertelenen Engelsiz Sokak Festivali gerçekleştirildi. Festivalde öne çıkan etkinliklerden biri farkındalık yürüyüşü oldu. Ulus Anıtı'ndan başlayan yürüyüş, İsmet İnönü Caddesi ve Şair Fuzuli Caddesi boyunca devam ederek Adalar Porsuk Bulvarı'nda son buldu. Yürüyüş boyunca katılımcılar, sergilenen şarkı ve dans gösterileriyle etkinliklere coşkuyla katıldılar. Ayrıca, çevredeki vatandaşlar da alkışlarıyla ve destekleriyle etkinliğe büyük katkı sağladılar.

Tepebaşı'ndan Öğrencilere Aile Ortamı Tepebaşı'ndan Öğrencilere Aile Ortamı

Engelsi̇z Sokak Festi̇vali̇, Eski̇şehi̇r’de Coşkuyla Kutlandi! (3)
Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Ayşe Ünlüce, Engelsiz Sokak Festivali'nde yaptığı açılış konuşmasında şunları belirtti:


"Farkındalık yürüyüşü çok güzel geçti. Engelli bireylerin en temel ihtiyaçlarından biri sokaklarda özgürce dolaşabilmektir. Eskişehir, engelli vatandaşlarımız için yaşanabilir bir kent olma vizyonuyla ve süregelen çalışmalarımızla öne çıkıyor. Şehir dışından gelen misafirlerimiz, engelli dostu bir şehir olduğumuzu söylediklerinde belediyemiz adına büyük bir gurur duyuyorum."

Editör: Buğrahan Doğangil