Yüzlerce 'Kınalı Keklik' Doğaya Salındı Yüzlerce 'Kınalı Keklik' Doğaya Salındı

Meteoroloji 3. Bölge Müdürlüğü tarafından yayınlanan hava tahmin raporuna göre; bölge genelinin parçalı bulutlu olacağı, bugün akşam saatlerinde Mihalıççık, Sivrihisar ve Günyüzü çevrelerinde, yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden sonra ise Eskişehir'in güney ve doğu kesimlerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların görüleceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklığıyla ilgili Bursa çevrelerinde önemli bir değişiklik beklenmezken; Eskişehir, Kütahya ve Bilecik illeri genelinde 4 ila 6 derece azalma bekleniyor. Rüzgarın ise kuzey ve kuzeydoğu yönlerden orta kuvvette; yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden itibaren Kütahya ve Bilecik illeri genelinde zaman zaman saatte 40 ila 60 kilometre hızla kuvvetli, Bursa ili genelinde ise yine aynı yönlerden saatte 50 ila 70 kilometre hızla kuvvetli ve kısa süreli fırtına eseceği öngörülüyor.Meydana Gelebilecek Olumsuzluklara Karşı Meteoroloji Uyardı


Bahar ve yaz aylarında meydana gelen gök gürültülü sağanak yağışlar esnasında kuvvetli rüzgâr, kısa süreli kuvvetli yağış, yerel dolu yağışı ve yıldırım düşmesi gibi olumsuzluklar meydana gelebildiğinden meteoroloji tarafından ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerektiği konusunda uyarı yapıldı.

Öte yandan Eskişehir'de hava sıcaklığının Çifteler, Mihalıççık, Beylikova ve Han ilçelerinde 14 dereceye kadar düşebileceği değerlendiriliyor.

Editör: Buğrahan Doğangil