Odunpazarı Belediyesi’nin konunun uzmanları, demokratik kitle örgütleri, meslek odaları, akademisyenlerle iş birliği yaparak hayata geçirdiği Arıköy’de, 2023 yılı arıcılık eğitimleri start verdi. Odunpazarı Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen 2023 Yılı 1’inci Grup Arıcılık Eğitimi, Yıldıztepe Mahallesi’nde bulunan Erdal İnönü Halk Merkezi’nde başladı.

Eskişehir İçin Kritik Deprem Uyarısı Eskişehir İçin Kritik Deprem Uyarısı

Türkiye’nin örnek projelerinden Arıköy’de eğitimler, 4 grup halinde yapılacak. Toplamda 140 kişinin katılacağı eğitimler, 30 saat teorik, 10 saat de uygulamalı olarak gerçekleşecek. Emekli Ziraat Teknikeri Muzaffer Söğütkıran ve Bal Üreticileri Birlik Başkanı Halil Er tarafından yürütülecek arıcılık eğitimlerinde, katılımcılara arının anatomik yapısı, yetiştirilen ırklar, arıcılık tarihi, kovan tipleri, hastalıklar ile mücadele, bakım ve besleme ile ilgili teorik ve uygulamalı bilgiler verilecek.
BAŞKAN KURT’A TEŞEKKÜR ETTİLER
Erdal İnönü Halk Merkezinde gerçekleştirilen ilk grup arıcılık eğitimlerine katılan kursiyerler, eğitimlerden duydukları memnuniyeti dile getirdi. Arıcılık kursiyerleri, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ve emek veren belediye çalışanlarına teşekkür etti. Konuyla ilgili açıklama yapan yetkililer, önceki dönemlerde verilen eğitimleri başarıyla tamamlayan ve sertifikalarını alan kursiyerlerin büyük çoğunluğunun profesyonel arıcılık faaliyetlerine başladıklarını vurguladı. Odunpazarı Belediyesi olarak, ARIKÖY 2023 yılı eğitimleri sonucunda da, profesyonel arıcılık yapacak yeni bireyler kazandırılacak olmasından mutluluk duyduklarını ifade etti.