Eskişehir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıl dönümüne özel olarak Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Bilim Deney Merkezi ve Sabancı Uzay Evi tarafından düzenlenen “Bilim Gösterisi” büyük ilgi gördü. Burada konuşan Başkan Büyükerşen, “Şehrimizden çıkacak birçok bilim insanı geleceği şekillendirecek. Gelecek Eskişehir’den geçecek” dedi.

O konsere ücretsiz ulaşım O konsere ücretsiz ulaşım

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Eskişehir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılında birbirinden özel etkinliklerle kurtuluş coşkusunu yaşattı.

Bilim Deney Merkezi ve Sabancı Uzay Evi’nin Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı Amfi Tiyatro’da gerçekleştirdiği 100. yıla özel Bilim Gösterisi’ne bilimseverler akın etti. Etkinlikte Büyükşehir Belediyesi görevlileri tarafından da izleyicilere Türk bayrağı dağıtıldı.

Burada bilimseverlere hitap eden Başkan Yılmaz Büyükerşen, “İnanıyorum ki, şehrimizden birçok bilim insanı da geleceği şekillendirecek. Gelecek Eskişehir’den geçecek. Bilime olan ilginize teşekkür ediyor, tekrar şehrimizin düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılını kutluyorum” dedi.