Eskişehir’de Eskişehir’de Vos26 Yardım Gönüllüleri Hobi Kültür ve Dayanışma Derneği ile Türkiye Down Sendromu Derneği tarafından down sendromlu çocuklar ve aileleri için moral pikniği düzenledi. Buy yıl 3’üncüsü düzenlenen piknikte 71 down sendromlu çocuk olamak üzere toplam 350 kişi katılım sağlandı. Gün boyu eğlence ve animasyonlarla çocuklar ve aileleri doyasıya eğlendi.


"Çocuklarımız bizler için her zaman çok önemli”
Etkinlikle alakalı Vos26 Yardım Gönüllüleri Hobi Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Zeynep Hayriye Karbölen, "Çocuklarımız bizler için her zaman çok önemli. Bu özel çocuklarımızın bizlerden farklı olarak yargılanmadan ve kalplerinde kötülük olmadan yaşama tutunuyor, dünyanın onlarla güzel olduğunu topluma duyurmak ve toplumda farkındalık oluşturmak için dernek olarak çocuklarımızla yıl içerisinde çeşitli etkinlikler yapıyoruz" dedi.


Türkiye Down Sendromu Derneği Eskişehir Temsilcisi Uğur Yavuz, "Alandan ayrılırken aileler mutluluklarını bizlerle paylaştılar onların bu mutluluğunda pay sahibi olanlara teşekkür ederiz" diye konuştu.
“Yüreğine hep birlikte dokunmak çok güzeldi”

‘Ağız ve Diş Sağlığı’ Bilinci Oluşması İçin Çocuk Yaştan İtibaren Eğitim Önem Taşıyor ‘Ağız ve Diş Sağlığı’ Bilinci Oluşması İçin Çocuk Yaştan İtibaren Eğitim Önem Taşıyor


Etkinliğe katılan Eskişehir Olta Balıkçıları Ve Doğal Yaşamı Koruma Derneği (ESBALDER) Başkan Yardımcısı Yasin Başaran ise şöyle konuştu;
“Bu güzel organizasyonda yer almak çocukların yüreğine hep birlikte dokunmak çok güzeldi. Onları çok seviyoruz hep yanlarındayız.”