Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından 2017 yılında türlerin çeşitliliğini, doğal yaşam alanlarının özelliklerini ve türlerin ve yaşam alanlarının korunmasının önemini göstermek amacıyla kurulan Hayvanat Bahçesi, düzenlendiği etkinliklerle farkındalık yaratmaya devam ediyor.

Kurban Keserken Yaralandılar: Soluğu Hastanede Aldılar Kurban Keserken Yaralandılar: Soluğu Hastanede Aldılar


7 yılda 5 milyona yakın ziyaretçi ağırlayan Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı içerisinde bulunan Avrupa Hayvanat Bahçeleri ve Akvaryumlar Birliği (EAZA) üyesi Eskişehir Hayvanat Bahçesi, Dünya Göçmen Kuşlar Günü için özel bir etkinlik gerçekleştirdi. Göçmen kuşların hayatta kalması ve refahı için ekosistemlerinin korunmasının önemini
vurgulayarak tüm dünyada farkındalık kazandırmayı amaçlayan Dünya Göçmen Kuşlar Günü bu yıl “Böcekleri Koru, Kuşları Koru!” teması ile kutlandı. Göç yollarında ve üreme alanlarındaki azalan böcek popülasyonunun kuşların yaşamını olumsuz etkilediğini vurgulayan kutlama kapsamındaki Uçurtma Şenliği, güneşli ve güzel bir havada bir havada gerçekleşti. Uçurtmalarını uçuran çocukların heyecanına ise aileleri ortak oldu. Hayvanat Bahçesi görevlileri tarafından çocuklara akbaba şeklinde uçurtmalar hediye edildi.


Şenlikte çocuklar ve aileleri eğlenceli bir gün geçirirken vatandaşlar etkinlik nedeniyle Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi yetkililerine teşekkür etti. Hayvanat Bahçesi yetkilileri de yapılan her ziyaretin yaban hayatının korunmasına destek olduğunu ve bilet gelirlerinin yüzde 5’inin bu çalışmalara aktarıldığını hatırlatarak vatandaşlara teşekkür ettiler.

Editör: Buğrahan Doğangil