Eskişehir’de 3 kez yumurtalık kanserine yakalanan 64 yaşındaki Mediha Yıldız, Dünya Kuaförler Konfederasyonu Başkanı Mustafa Ceylan ve ekibi tarafından yürütülen projeyle ücretsiz peruk sahibi oldu. Peruk kullanmanın moralini yükselttiğini kaydeden Yıldız, “Hayat her şekilde güzel, saçlı da saçsız da ama bir perukla ya da bandanayla sevdiklerimizin karşısına çıkıp onları mutlu görmek bizi de mutlu ediyor” dedi.

Site Duvarları Vandalların Hedefi Haline Geldi Site Duvarları Vandalların Hedefi Haline Geldi

14 yıl önce yumurtalık kanserine yakalanan 64 yaşındaki Mediha Yıldız’ın hastalığı, başarılı tedavinin ardından 2016 ve 2019 yıllarında 2 kez daha nüksetti. Eskişehir’de kemoterapi gören Yıldız’ın, tedavisi nedeniyle saçları dökülmeye başladı. Tedavi süreci boyunca kendisiyle birlikte ailesinin de moralini yükseltmek isteyen Yıldız, peruk almaya karar verdi. Eskişehir’de peruk satın almak istediği günde, CMC CAT Dünya Kuaförler Konfederasyonu Başkanı Mustafa Ceylan’ın yürüttüğü kanser hastalarına ücretsiz peruk projesini öğrenen Yıldız, hastalığını belgeleyen epikriz raporunu göstererek peruğunu aldı. Yıldız, başka hastaların da projeden yararlandığını söyledi.
Daha fazla hastayı yüz hatlarına uygun ücretsiz perukla buluşturmak istediklerini kaydeden Dünya Kuaförler Konfederasyonu Başkanı Ceylan imkânlarını genişleterek projeyi 81 ile yaymayı hedeflediklerini belirtti. Ceylan, Eskişehir’in yanı sıra Kütahya ve Afyonkarahisar’daki hastalara peruk gönderdiklerini söyledi.