Bu Keçi Danalara Rakip Oldu Bu Keçi Danalara Rakip Oldu

31 Mart yerel seçim sonuçlarının halkımız, belediye başkan adayları ve partiler açısından hayırlı olmasını dileyen Başkan Küpeli;

“Ülkemiz genelinde, hepimiz çok başarılı bir demokrasi sınavını da başarıyla gerçekleştirdik. Türk halkı yine büyük bir katılımla sandıklara gitti ve tercihlerini yaptı. Halkımız sandıkta beklenti ve isteklerini ortaya koymuştur. Tüm siyasal partiler ve adaylar bundan kendilerine bir sonuç çıkarmalıdır. Sonuçları doğru okuyan ve değerlendiren her siyasal görüş ve parti, halkımızın gelecek günlerinde ve yıllarında var olmaya, bir seçenek olarak değerlendirilmeye devam edecektir. Eskişehir merkez ve ilçelerinde halkımızın oylarıyla göreve seçilen tüm belediye başkanlarımızı, belediye meclis üyelerimizi ve muhtarlarımızı kutluyor ve tebrik ediyorum. Yeni dönemde ülkemizin şehrimizin ve halkımızın çözülmesi gereken sorunları bulunmaktadır. Seçilen tüm belediye başkanlarımızın birlik ve beraberlik içinde halkımıza hizmet etmeye ve çalışmaya devam edeceklerine gönülden inanıyorum.” diye konuştu.


"Güçlü bir Türkiye İçin Üretmeye Devam Etmeliyiz"


Yeni dönemde çözüme kavuşturulması gereken hususlarda yerel yönetimlerle ortak akıl ve beraberlik içinde çalışmayı sürdüreceklerini söyleyen Başkan Küpeli; “Bilindiği üzere Eskişehir, ülkemizin en önemli sanayi üretim ve ihracat merkezlerinin başında gelmektedir. Eskişehir OSB ülkemizin en gözde yatırım merkezlerinden biridir. Yeni dönemde yerel yönetimlerimizle iş birliği içinde çözüme kavuşturulması gereken hususlarda ortak akıl ve beraberlik içinde çalışmayı sürdüreceğiz. Eskişehir’in ve sanayimizin ekonomik büyümesine katkı sağlayacak tüm yatırımların, icraatların ve kararların her zaman destekçisi olmaya devam edeceğiz. Artık seçim geride kalmıştır. Esas gündemimiz olan Ekonomiye odaklanmamız lazım. Ekonomide aşılması gereken engeller ve hızla alınması gereken kararlar önümüzde bizleri bekliyor. Düşük enflasyon ortamına ulaşmak, üretimde ve ihracatta sürdürülebilir bir artışı sağlamak, istikrarlı ve dengeli bir ekonomik ortama kavuşmak için alınması gereken tedbirler hızla uygulamaya konulmalıdır. Ekonomik reformlar toplumsal dengeleri gözetilerek bir an önce yapılmalı, özellikle enflasyon nedeniyle gelir düzeyi düşük kesimlerin refahını arttıracak tedbirlere de öncelik verilmelidir. Güçlü bir Türkiye ve güçlü bir ekonomi için önümüzdeki dönemde elbirliği içinde çalışmaya ve üretmeye devam etmeliyiz.” dedi.

Editör: Buğrahan Doğangil