Odunpazarı Kent Konseyi ve Odunpazarı Kent Konseyi Emek Mahalle Meclisi, Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre ile bir araya geldi. Okullarda yaşanan sıkıntıların anlatıldığı ziyarette, Emek Mahallesi’nde yaşanan lise sorunu üzerine konuşuldu.

Odunpazarı Kent Konseyi ve Odunpazarı Kent Konseyi Emek Mahalle Meclisi, Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre’yi ziyaret etti. Töre’nin makamında gerçekleşen ziyarete; Odunpazarı Kent Konseyi Başkanı İsmail Kumru, Odunpazarı Kent Konseyi Emek Mahalle Meclisi Başkanı Volkan Kurt’un yanı sıra Odunpazarı Kent Konseyi ve Emek Mahalle Meclisi Yürütme Kurulu Üyeleri de katıldı. Eskişehir'in Odunpazarı Bölgesinde bulunan ve en büyük
mahallesi olan Emek Mahallesi’nde yaşanan lise sıkıntısının konuşulduğu ziyarette, Tarihi Odunpazarı Bölgesi’nde halen bir ilkokul olmadığı da vurgulandı. Ziyarette masaya yatırılan sorunlardan biri de okullarda çevre düzenlemesi ve temizlik gibi konularda belediyelerle iş birliği yapılmaması oldu.

Odunpazarı SOBE İle İhtiyaç Sahiplerinin Daima Yanında Odunpazarı SOBE İle İhtiyaç Sahiplerinin Daima Yanında


EMEK MAHALLESİNE ANADOLU LİSESİ YAPILACAK
Ziyaret sırasında konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, çalışmaların devam ettiğini söyledi. Belediyenin imkânlarına karşı olmadıklarını vurgulayan Töre, 2023 yatırım programı kapsamında Emek Mahallesi’ne içinde 32 derslik bulunan bir Anadolu Lisesi'nin yapılacağını kaydetti. Eskişehir'de 220 okulun tuvaletlerinin yenilendiğini ifade eden Töre, 5000 çocuğa ise yemek verildiğini dile getirdi. Töre, çocukların okullarda en iyi eğitimi almalarını
istediklerini de sözlerine ekledi. Ziyaret sırasında konuşulan sorunların çözümlerinin takipçisi olacaklarını belirten Kumru veKurt, konuk severliği için Pervin Töre’ye teşekkür etti.