Odunpazarı Belediyesi 2022 yılı Aralık Ayı Olağan Meclis Toplantısı 22’nci Birleşim 1’inci oturumu, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt başkanlığında Odunpazarı Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi.

7 gündem maddesinin görüşüldüğü meclis toplantısında, 5 gündem maddesi oy birliği, 2 gündem maddesi ise oy çokluğu ile kabul edildi. 2022 yılının son meclis toplantısında öne çıkan gündem maddesi oy çokluğu ile kabul edilen, 71 Evler Mahalleleri güneyi 1/1000 ölçekli Revizyon Uygulama İmar Planına ilişkin İmar Komisyonu Raporu oldu.

Meclis toplantısında Türkiye’de Kadınlara Seçme ve Seçilme Hakkı veren yasanın kabulünün 88’inci yıl dönümü nedeniyle meclis üyeleri, “Eşit Temsil İstiyoruz” yazılı döviz açtılar.  Meclis üyelerinin bu eylemini destekleyen Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, “Bugün 5 Aralık, kadınlarımıza seçme ve seçilme hakkının verildiği gün. Umarım önümüzdeki seçimlerde yüzde 50-50 ve fermuar sistemini kabul ederek adaylarımızı belirleriz” dedi.

Odunpazarı Belediyesi’nin bir sonraki meclis toplantısının 02 Ocak 2023 Pazartesi günü saat 17.00’de Meclis Salonunda yapılmasına karar verildi.

Aytunç Erkinden Başkan Büyükerşene Ziyaret Aytunç Erkinden Başkan Büyükerşene Ziyaret