Odunpazarı Belediyesi, İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü iklim değişikliği ile sıfır atık konularına dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak için gerçekleştirdiği çalışmalarına devam ediyor. Okullarda iklim değişikliği ve sıfır atık konularında çocuklara eğitimler veren, 5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle Çevre Şenliği düzenleyen İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü, şimdi de Odunpazarı Belediyesi halk merkezlerinde yaz atölyelerine katılan çocuklarla birlikte deney yapıyor.

İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü, deneylerine Gökmeydan Halk Merkezi Resim Atölyesine katılan çocuklar ile başladı. Atölyeye katılan 25 çocuk ile birlikte “Buzullar Eriyor”, “Atık Kağıtları Geri Dönüştürüyoruz” ve “Doğa Dostu Biyoplastik Yapıyoruz” deneyleri yapan müdürlük yetkilileri, deney yaparken de çocuklara sera gazlarının küresel ısınmaya neden olduğunu anlattı. Yetkililer, çocuklara iklim değişikliğinin dünyaya olan etkileri hakkında bilgi verdi.

BILTEVT’2023 Anadolu Üniversitesi Ev Sahipliğinde Başladı BILTEVT’2023 Anadolu Üniversitesi Ev Sahipliğinde Başladı

Çocuklar deneylere yoğun ilgi gösterdi. Gerçekleştirilen etkinlik boyunca eğlenceli vakit geçiren çocuklar, eğlenirken iklim değişikliği ve sıfır atık konusunda da bilgi sahibi oldu. Çocukların edindikleri bilgilerin yaptıkları deneyler sayesinde görsel olarak kalıcı hâle geldiğine dikkat çeken yetkililer, söz konusu bu deneylerin diğer halk merkezlerinde ve atölyelerde devam edeceğini kaydetti.