Eskişehir Emniyeti, Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü görevlileri, Vergi Dairesi Başkanlığı görevlileri ve Belediye Zabıta personeliyle birlikte kaçak alkole karşı denetim yaptı.

Katil dede cezaevinde Katil dede cezaevinde

Eskişehir Emniyeti, yaklaşan yılbaşı nedeniyle kaçak/sahte alkol ticaretinin önlenmesi ve halk sağlığının korunması maksadıyla Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü koordinesinde; Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü görevlileri, Vergi Dairesi Başkanlığı görevlileri ve Belediye Zabıta personeliyle birliktedenetim yaptı.

Alkol satışı yapan iş yerlerinde alkol şişelerindeki bandrollerin yasaya uygunluğu, işletmelerin evrak yönünden yeterliliği ve hijyen kurallarına uyulup uyulmadığı gibi hususlar denetlendi.

Yetkililer; "Vatandaşlarımızın bandrolsüz, menşei belli olmayan, merdivenaltı üretilmiş ürünlerden uzak durmaları, şüphelendikleri ürünlerle alakalı ihbarda bulunmaları büyük önem arz etmektedir.

Halk sağlığının korunması adına, kurumlar arası işbirliğiyle, kaçak/sahte alkol üretim ve tüketiminin engellenmesine yönelik olarak yürütülen çalışmalar azim ve kararlılıkla sürdürülecektir.Kamuoyuna sunulur." dedi.