Bahçeşehir Koleji, Yeni Rota Koleji ve Eskişehir Osmangazi Üniversitesi öğrencileri, Odunpazarı Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevini ziyaret etti. Bakımevi’nde bulunan kedi ve köpeklerle ilgilenen öğrenciler, vatandaşlara “satın alma sahiplen” çağrısı yaptı. Belediye yetkilileri ise hayvan sahiplenmenin Odunpazarı Belediyesi’nin web sayfası ve mobil uygulaması ile bir tık kadar kolay olduğunu hatırlattı.

Hafta içi her gün 13.00-17.00 saatleri arasında hanyvanseverlerin ziyaretine açık olan Odunpazarı Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü Geçici Hayvan Bakımevi’ne hayvanseverler yoğun ilgi gösteriyor. Geçici Hayvan Bakımevi’ni son olarak Bahçeşehir Koleji, Yeni Rota Koleji ve Eskişehir Osmangazi Üniversitesi öğrencileri ziyaret etti. Farklı günlerde gerçekleşen ziyaretlerde öğrenciler, bakımevinde bulunan kedi ve köpeklerle ilgilendi. Bakımevini gezen öğrenciler, kedi ve köpekleri beraberlerinde getirdikleri mamalarla besledi. Uzunca bir süre kedi ve köpeklerle oyunlar oynayan öğrenciler, bakımevinden oldukça etkilendi. 

Karadenizliler'den Vali Ayyıldız'a ziyaret Karadenizliler'den Vali Ayyıldız'a ziyaret

 

BAŞKAN KURT’A TEŞEKKÜR

Geçici Hayvan Bakımevi’nde hayvan refahına yönelik alt yapıyı çok beğendiklerini belirten öğrenciler, özellikle de canların üşümemesi için özel olarak hazırlanmış zeminden ısıtmalı bölmelerin ve hizmetlerin oldukça etkileyici olduğunu kaydetti. Öğrenciler, can dostlara verdiği kaliteli hizmetten dolayı Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’a teşekkür etti. Öğrenciler, vatandaşlara çağrıda bulunarak “satın alma sahiplen” dedi.

 

HAYVAN SAHİPLENMEK 1 TIK KADAR KOLAY

Vatandaşların Geçici Hayvan Bakımevi’ni ziyaret ederek sahiplenme işlemini gerçekleştireceği gibi, Odunpazarı Belediyesi’nin web sitesi ve mobil uygulamasını kullanarak da hayvan sahiplenebileceğini belirten Odunpazarı Belediyesi yetkilileri, hayvan sahiplenmenin bir tık kadar kolay olduğunu ifade etti. Geçici Hayvan Bakımevi’nde bulunan hayvanları sahiplenmek isteyen vatandaşların, Bakımevine gitmeden Odunpazarı Belediyesi’nin resmi web sitesi ve mobil uygulamasında sahiplenilecek canları görebildiklerini söyleyen yetkililer, “Vatandaşlarımız, web sitemiz ve mobil uygulamamızda yer alan güncel sekmesinin altındaki ‘sen de sahiplen’ bölümü tıklayarak Geçici Hayvan Bakımevi’nde bulunan hayvanları görebilir. Yine bu bölümde hayvanların sağlık bilgileri ile vatandaşların bu hayvanlara nasıl sahip olacaklarına dair bilgileri de edinebilirler” diye konuştu.