Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası bir konser akşamında daha sanatseverlerle etkileyici bir buluşmaya imza attı. Bu haftaki konserde genç, kadın orkestraşefi Pia Düzgit, konuk şef olarak orkestrayı yönetti. Yurt içi ve dışında pek çok konserde sahne alan klarnet sanatçısı And Karabacak ise solist olarak müzikseverle buluştu.

ESTÜ’lü Öğrenciler Hidrojenle Uçabilecek İHA İçin Yoğun Emek Harcıyor ESTÜ’lü Öğrenciler Hidrojenle Uçabilecek İHA İçin Yoğun Emek Harcıyor

M. Mussorgsky’nin “Çıplak Dağda Bir Gece” adlı görkemli eseriyle başlayan konser, C.M. Weber’in 1. Klarnet Konçertosu’yla devam etti. Karabacak, klarneti ile müzikseverlereadeta büyülü bir gece yaşattı. L. V. Beethoven’ın “Eroica” isimli şaheseri, 3.Senfonisi’ninicrasının ardından son bulan konser, dinleyicilerden büyük ilgi gördü ve uzun süre alkışlandı.Gelecek programda Senfoni Orkestrası, usta şef Rengim Gökmenin orkestrayı yöneteceği, büyük besteci W.A.Mozart’ın birbirinden güzel eserlerinin yer alacağı gecededinleyicilerle buluşmaya hazırlanıyor. Kıbrıslı piyano sanatçısı Rüya Taner’in solist olaraksahnede ağırlanacağı konser, 29 Eylül akşamı Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde dinleyicilerin beğenisine sunulacak.