Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Odunpazarı Kent Konseyi Emek Mahalle Meclisi ile bir araya geldi. Ziyarette konuşan Başkan Kurt, katılımcı belediyecilik vurgusu yaptı. Bir sorunun çözümünü, en iyi o sorunu yaşayanların bildiğini vurgulayan Başkan Kurt, “Şehrin yönetimine katılmanızı istiyoruz”  dedi.

Geçtiğimiz haftalarda 6’ncı genel kurulunu yapan Odunpazarı Kent Konseyi Emek Mahalle Meclisi, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’u ziyaret etti. Odunpazarı Belediyesi meclis Salonunda gerçekleşen ziyarete, Odunpazarı Kent Konseyi Başkanı İsmail Kumru, Emek Mahallesi Muhtarı Sibel Akıl, Emek Mahalle Meclisi Başkanı Volkan Kurt ile yürütme kurulu ve meclis üyeleri katıldı.

Çalışkan'dan gençlere uyarı; "Dikkatli olun!" Çalışkan'dan gençlere uyarı; "Dikkatli olun!"

SORUNLARIN ÇÖZÜMÜNDE MAHALLE MECLİSİ AKTİF ROL ALMALI

Ziyarette konuşan Başkan Kurt, sorunu yaşayanın o sorunun çözümünü de bildiğini söyledi “Biz sivil toplumun bu işlere katılmasını istiyoruz.  Herkes, düşüncesini açıklasın. Örneğin Emek Mahallesi’nde bir iş yapılıyorsa, Emek Mahallesi’nde yaşayanlar o işte etkili olsun. Ne yazık ki Türkiye’de böyle bir katılım anlayışı yok” diyen Başkan Kurt, pandemi öncesinde belediye meclisi toplantılarından önce mahalle meclisleri başkanları ile de toplantı yaptıklarını söyledi. Ekim ayından itibaren bu toplantıların devam edeceğini dile getiren Başkan Kurt, “Mahalle meclislerinin koordinasyonunda belediye meclisi gündemini tartışalım. Şehirde ne oluyor, ne bitiyor sizlerde bilin. Siz düşüncenizi açıklamasanız bile, ben yönetici olarak sizlerin bilgilenmesini istiyorum. Mahalle meclis başkaları meclis toplantılarından önce buraya gelir, ben meclisin gündemini anlatırım, Odunpazarı Belediyesi’nde bunlar oluyor derim” dedi.

Emek Mahalle Muhtarı Sibel Akıl ve Mahalle Meclisi Başkanı Volkan Kurt, mahallede yapmayı planladıkları çalışmalar hakkında Başkan Kurt’a bilgi verdi. Aklı ve Kurt, konuk severliği için Başkan Kurt’a teşekkür etti.