Odunpazarı Belediyesi, evli çiftler için ‘Sorunlarımızı Çözelim Programı’ düzenleyecek. Evliliğinde sorunlar yaşayan tüm çiftlerin katılımına açık olan program, ücretsiz olacak.

Kadınlara Yönelik İklim Atölyeleri Kadınlara Yönelik İklim Atölyeleri

Kadınlara ücretsiz psikolojik danışmanlık desteği sunan Odunpazarı Belediyesi, evliliğinde sorun yaşayan çiftler için Sorunlarımızı Çözelim Programı düzenlemeye hazırlanıyor. Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu tarafından desteklenen ve Koç Üniversitesi öğretim
üyeleri Prof. Dr. Nazlı Baydar ile Prof. Dr. Mehmet Eskin tarafından hazırlanan ‘Sorunlarımızı Çözelim Programı’, Odunpazarı Belediyesi iş birliği ile gerçekleştirilecek. 11 TOPLANTI BOYUNCA ADIM ADIM İLERLENECEK Eşler arasında zaman zaman çatışmaların olmasının evliliğin doğal bir parçası olduğunu belirten Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü yetkilileri, her çiftin çatışmalarını sonlandırmak için farklı yöntemler denediğini söyledi. Bu denemelerin bazen başarılı bazen de başarısız olabileceğine dikkat çeken yetkililer, “Bu programda, bilimsel araştırmalar tarafından kanıtlanmış bir sorun çözme yöntemi üzerine çalışacağız. Bu yöntemi kolayca öğrenmek ve uygulayabilmek için 11 toplantı boyunca adım adım ilerleyeceğiz” dedi. Evliliğinde yaşadıkları sorunları çözmeye çalışan tüm çiftlerin katılımına açık olan programda, çiftler her biri 60 dakikalık olan 11 toplantıya katılacak. Toplantılar 6 çiftten oluşan gruplar halinde gerçekleşirken, sorun çözme adımları ise herkesin rahatlıkla katılım sağlayabileceği örnek uygulamalar ile ele alınacak. Çiftler kendi özel sorunlarını paylaşmadan sorun çözme adımlarını öğrenebilecek. Programda eşlerin toplantılara birlikte ve düzenli katılması bekleniyor. Toplantılara düzenli ve çift olarak katılan kişilere katılım ve başarı sertifikası verilecek.