Eskişehir'de göreve başladığı günden beri bir çok ziyarette bulunan Aksoy, bu seferki ziyaretini Orman Bölge Müdürlüğüne yaptı. İsmail Çetin ve üst düzey yöneticiler tarafından karşılanan Aksoy, Orman Genel Müdürlüğünden bilgiler aldı. Müdürlükten yapılan açıklama ise şu şekilde:

''Eskişehir Valisi Hüseyin AKSOY Bölge Müdürlüğümüze bir ziyarette bulundu. Orman Bölge Müdürü İsmail ÇETİN ve üst yönetim tarafından karşılanan Sayın AKSOY’a Bölge Müdürümüz tarafından bir brifing verildi. Eskişehir ilinin orman varlığını ve temel ormancılık çalışmalarını anlatan Sayın ÇETİN, 2023 yılında çıkan orman yangınları hakkında da bilgi verdi.
Sunumun ardından Eskişehir Valisi Sayın Hüseyin AKSOY, karayolu ağaçlandırmalarındaki boşlukların tamamlanması, ağaçlandırılacak alanların tespit edilmesi ve köylere yakın yerlere gelir getirici türlerin dikilmesi konusunda görüşlerini bildirdi. 
Ziyaretin sonunda Bölge Müdürümüz İsmail ÇETİN Vali Beye Tıbbi ve Aromatik bitki ürünlerinde oluşan bir sepet hediye etti.''