Yeni Kuşak Köy Enstitülüler Derneği (YKKED) Eskişehir Şubesi, olağan genel kurulunu samimi bir ortam içinde gerçekleştirdi.

Başkan Ataç İftarda Beylikovalılar ile Buluştu Başkan Ataç İftarda Beylikovalılar ile Buluştu

Divan başkanlığına; Onursal Başkan İlyas Küçükcan seçildi. Divan üyeliklerine Şevket Yılmaztürk, Mine Babacan seçildiler. Gündem gereği; kongre saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Derneğin faaliyet ve denetleme raporu okundu. Dernek üyeleri tarafından raporlar ibra edildi. Kongrede söz alan Dernek Başkanı Ayhan Türkseven, ‘’Kongreye katılarak bizlere destek veren ve yanımızda olan herkese teşekkür ederiz. Derneğimizin sosyal ve kültürel faaliyetlerini Eskişehir’de önümüzdeki günlerde artırarak devam ettireceğiz’’ dedi. 
Tek listeyle oylamaya geçildi. Oylama sonucunda; Ayhan Türkseven, oy birliği ile yeniden tekrar başkan seçilerek güven tazeledi. Yeniden seçilen Yönetim Kurulu Asil Üyeliklerine: Ayhan Türkseven, Erdal Gazi Erol, Hülya Yılmaz, , Seval Kubat İznebioğlu Hülya Fişekçi, Yurdagül Ede, Mine Babacan seçildiler. Denetleme Kurulu Asil Üyeliklerine: Ahmet Çakır, Zübeyde Zühal Birtürk, Şevket Yılmaztürk seçildiler.