Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili İbrahim Aslan,Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ,Odunpazarı Kent Konseyi Başkanı İsmail Kumru, Yörükkırka Mahallesi Muhtarı Yakup Akın, Yörükkırka Mahalle Meclisi Başkanı İlhami Yolcular’ın katıldığı şenliğe köy halkı ve Eskişehir’den gelen misafirler  yoğun katılım gerçekleştirdi.

Yörükkırka şenliğinde geçen yıl açılan Hafize Çevir Kültür evi projesine bir ilave olarak Odunpazarı Belediyesinin katkılarıyla yapılan Yörükkırka Kahvaltı ve Konuk Evi(Yörükkırka Doğal Yaşam Köyü Konuk Evi)açılışı gerçekleştirildi.

Şenlik ve konuk evi açılış konuşması yapan Odunpazarı Kent Konseyi Başkanı İsmail Kumru;

‘Odunpazarı Kent Konseyi olarak en aktif mahalle meclisi olan Yörükkırka Mahalle Meclis Başkanı ve yönetimi birlikte yok olan önemini yitiren kırsal ve köy kültürünü yaşatmak tarımı,hayvancılığı desteklemek, köyden göç eden insanları yılda bir sefer yan yana getirip buluşturmak için çalışıyoruz.Yeni yetişen jenerasyonun ,gençlerin kültürlerine  ve topraklarına sahip çıkmasını istiyoruz. Yörükkırka Mahallesinin(köy)önemli özelliklerinden birisi olan volkanik kayalardan oluşan ve sit alanı ilan edilen yaklaşık 2 kmlik alanın geliştirilmesi ve dikkat çekmesi amacıyla  Milletvekili İbrahim Aslan,Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ile bu önemli turizm yolunu gezdik ve kendilerinden köy içerisindeki kültür evlerine destek vereceklerinin sözünü aldık.

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt Yörükkırka’nın özel bir yeri olduğu vurgulayarak, Yörükkırka’da kentleşme moderleşme adımlarını atılacağını dile getir.Ayrıca Yörükkırka Mahallesinden Lgs ‘de Türkiye birincisi olan Galatasaray lisesini burslu kazanan  Merve Sakici kızımızı tebrik ederek başarı belgesi takdimini gerçekleştirdi.

Mahalle meclis Başkanı İlhami Yolcular da Kültür evleri ve Konuk evine yapılan katkılardan dolayı Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ve ekibine teşekkür ederek, yoğun bir katılım sağlayan konuklara teşekkür etti.

Yörükkırka Şenliğinde aynı zamanda doğal ürünler pazarıda yer aldı.Yöresel oyunlar ve gösterilerle şenlik sona erdi.