Bir dizi ziyaret ve toplantı için Eskişehir'e gelen İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu Eskişehirspor'u da ziyaret etti.

İç İşleri Bakanı Süleymen Soylu, Eskişehir temasları kapsamında Eskişehirspor tesislerini de ziyaret etti.

‘Öğretmenler Günü Voleybol Turnuvası’ tamamlandı ‘Öğretmenler Günü Voleybol Turnuvası’ tamamlandı

Bakan Soylu, Eskişehir’de düzenlenen AK Parti Teşkilat Akademisi programına katılmak üzere kente geldi. Burada ‘Türkiye Yüzyılı' konulu eğitimde bir konuşma yapan Soylu, Türkiye Yüzyılı'nın sadece 780 bin kilometrekarelik alanı kapsamadığını, çevredeki coğrafyaları da kapsadığını belirterek, “Türkiye büyük işler yaptı ama bu işler burada bitmez. Tam da Türkiye’nin 100. yılı bu yüzden var. Biz büyük bir coğrafyayız. Bakın Türk Devletler Teşkilatı’nda o fotoğrafın dünyaya verdiği güven var, bir de birilerine verdiği endişe var. İşte o fotoğraf bize başka bir anlayışı sağlamalıdır. Bir taraftan Erbil, bir taraftan Bağdat, Şam, İslamabat, hatta Tahran, herkes huzur içerisinde olursa biz bir huzur adası oluruz. Türkiye 100 yılı sadece 780 bin kilometrekareye ait değildir” diye konuştu.

TESİSLERE ZİYARET

Bakan Soylu, bu toplantının ardından Eskişehirspor tesislerine geldi. Soylu'nun ziyaretine Vali Erol Ayyıldız, Milletvekili Harun Karacan ve AK Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan da katıldı.

Kulüp Başkanı Mehmet Şimşek ve yöneticiler tarafından karşılanan Bakan Soylu'ya Eskişehirspor forması takdim edildi.

Daha sonra tesislerdeki yönetim katında yapılan sohbette ise Bakan Soylu'ya Eskişehirspor'un son durumuna dair bilgi verildi. Toplantının ayrıntılarına dair bilgi verilmezken kulüpten yapılan açıklamada; "İçişleri Bakanımız Sn. Süleyman Soylu Eskişehir programı çerçevesinde Vali Hanefi Demirkol tesislerimizi ziyaret etti. Kulübümüzü ziyaretlerinden dolayı Sayın Bakanımıza teşekkür ederiz." ifadelerine yer verildi.