Avrupa Birliği'nden Eskişehir'e Proje Hibesi Avrupa Birliği'nden Eskişehir'e Proje Hibesi

Sabah saatlerinde sosyal medya ve yerel haber sitelerinde yer alan habere göre Odunpazarı Belediyesi zabıtaları Arifiye Mahallesi'nde bulunan bir esnafa dükkanın önündeki elektrik direğine Türk Bayrağı astığı için uyarıda bulunmuştu. Bu haberin ardından Odunpazarı Belediyesi bir açıklama metni yayınladı: 

31.08.2023 TARİHİNDE İHLAS HABER AJANSI TARAFINDAN BASINA SERVİS EDİLEN VE BAZI İNTERNET SİTELERİNDE YAYINLANAN “ELEKTRİK DİREĞİNE TÜRK BAYRAĞI ASAN ESNAF ALDIĞI UYARIYA ŞAŞIRDI KALDI” BAŞLIKLI HABERE İSTİNADEN

31.08.2023 Perşembe günü İhlas Haber Ajansı (İHA) tarafından “Elektrik direğine Türk bayrağı asan esnaf aldığı uyarıya şaşırdı kaldı” başlıklı haber, abonelerine servis edilmiş ve söz konusu haber çeşitli başlıklarla internet sitelerinde yer almıştır.

Söz konusu haberde, “Arifiye Mahallesi Taşbaşı Arpat Caddesinde bayrak satan bir esnafa, işletmesinin önünde bulunan bir elektrik direğine Türk bayrağı astığı için, Odunpazarı Belediyesi zabıta ekipleri tarafından işgaliye yapıldığı konusunda sözlü uyarı yapıldığı” iddia edilmiştir. 30.08.2023 Çarşamba günü, Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz, Çarşı bölgesinde işgaliye çalışması yapmıştır. Haberde yer alan esnaf, uzunca bir süredir işgaliye konusunda uyarılmaktadır. Konunun Türk Bayrağı ile ilgisi olmayıp, burada Türk Milletinin bayrak sevgisi ve hassasiyeti kullanılmak istenmektedir.

Odunpazarı Belediyesi’nin Türk Bayrağı ile ilgili hassasiyeti, daha önce birçok kez Eskişehir ve ulusal basında yer almıştır. Her milli bayramda belediyenin ana hizmet binasına 14 m2’lik dev Türk Bayrağı asan; Karacaşehir’e İç Anadolu’nun en büyük Türk Bayrağı’nı yapan; Ermenistan’ın saldırısı altındaki Azerbaycan’a destek olduğunu göstermek için Odunpazarı Belediyesi Ana Hizmet Binası önündeki bayrak direklerine Türk ve Azerbaycan bayrağını asan Odunpazarı Belediyesi’nin Türk Bayrağına olan saygı ve sevgisi bakidir. Belediyemiz, sözde değil, özde milliyetçi olmaya devam edecektir.

İHA’ya abone olmadığımız için son dönemde bu tür haberlerle sık sık karşılaşıyoruz. Haberi yapan haber ajansına görevlerinin halkı ‘doğru’ bilgilendirmek olduğunu hatırlatır ve kendilerine ‘gazetecilik, etik ve ahlak kurallarına’ uymayı tavsiye ederiz.

Basına ve kamuoyuna duyurulur.

Saygılar…