Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü Kadın Futbol Takımı, TFF Kadınlar 3. Ligi’nde fırtına gibi esmeye devam ediyor.


3. Lig 13. grupta ligin bitimine iki hafta kala yoluna dolu dizgin devam eden Eskişehir Büyükşehir, ligin 12. haftasında Kocaeli deplasmanında Karşıyaka Koleji Spor Kulübü ile karşılaştı.

Eskişehir'in Milli Gururuna Eskişehirspor Forması Armağan Ettiler Eskişehir'in Milli Gururuna Eskişehirspor Forması Armağan Ettiler


Rakibine karşı sergilediği üstün oyununu birbirinden güzel gollerle süsleyen ekibimiz, sahadan 14-0 gibi tarihi bir skorla ayrıldı. Büyükşehir’in başarılı ekibi bu sonuçla lig zirvesindeki namağlup yerini korudu. Statüye göre lig gruplarında ilk iki sırada bulunanlar normal sezonun ardından oynanacak 2. lige yükselme play-off karşılaşmalarında mücadele
edecekler. Lig liderleri ise play-off kuralarına seri başı olarak katılacak. Tek maçlı eliminasyon sistemiyle gerçekleşecek play-off karşılaşmalarında 3 takım, 2024-2025 sezonunda Kadınlar 2. Ligi'nde yer alma hakkını elde edecek.