Recep Taşel Tepebaşı'na Aday Adayı Oldu Recep Taşel Tepebaşı'na Aday Adayı Oldu

CHP İl Kongresi’ne, Adalet Sarayı karşı çaprazındaki Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi ev sahipliği yapıyor. Saat 10.00’da başlayan kongrede Figen Kahya ve Talat Yalaz, il başkanı olmak için yarışacak.
Şubat 2020’deki kongrede il başkanı seçilen Recep Taşel, aday olmayacağını duyurmuştu. Adaylığını ilan eden İl Başkan Yardımcısı Erdal Çakıcıer ise birkaç gün önce adaylıktan çekilmişti.
CHP’nin il kongreleri son yıllarda belediye başkanları arasındaki rekabete de sahne oluyor. Bu kongrede Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Figen Kahya’yı destekliyor. Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç da Talat Yalaz’a destek oluyor.


EHA Medya Grup Başkanı Soner Yüksel: “CHP Eskişehir İl Başkanlığı seçimine delegeler yoğun ilgi gösterdi. Çarşaf liste ile yapılacak kongrede kurultay delegeliği için bir çok ismin aday listelerinden bağımsız olarak aday olması bekleniyor. CHP'liler yeni il başkanını belirlemek için mesaiye başladı. Figen Kahya ve Talat Yalaz'ın yarışacağı seçim süreci için katılım fena değil” diyerek ilk izlenimlerini paylaştı.