Odunpazarı Belediyesi, Cumhuriyetimizin 100’üncü yılının ilk gününü, ses, ışık ve havai fişek gösterileri ile kutladı. 19.23’te başlayan gösteriler öncesinde konuşan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, “Cumhuriyetin hangi şartlar altında kurulduğunu hatırlayalım. Bu günün şartları o günlerden daha kötü değil. Dolayısı ile umudumuzu yitirmeyelim. Hep birlikte 2023’de Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılını demokrasi ile taçlandıracak hamleleri yapalım” dedi.

Kesikbaş; “Bu bizim için çok önemli!” Kesikbaş; “Bu bizim için çok önemli!”

UMUDUMUZU YİTİRMEYELİM
Büyük bir coşkunun hakim olduğu gösteri öncesinde konuşan Başkan Kurt, “Bugün 2023’ün birinci günü, yani Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100’üncü yılı. Bu 100’üncü yılı, yıl boyunca coşkulu bir biçimde kutlamamız, kutlatmamız gerekiyor. Unutturmak isteyenlere inat, unutmamamız gerekiyor. Cumhuriyetin hangi şartlar altında kurulduğunu hatırlayalım. Bu günün şartları o günlerden daha kötü değil. Dolayısı ile umudumuzu yitirmeyelim. Hep birlikte 2023’de Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılını demokrasi ile taçlandıracak hamleleri
yapalım. Biz, bugün Odunpazarı’nda ikinci yüzyıl kutlamalarını başlatıyoruz. Cumhuriyetimizi, yıl boyunca coşkulu bir biçimde kutlayacağız. Cumhuriyetimizin 100’üncü yılı ve yeni yılımız kutlu olsun” dedi.