Tepebaşı Belediyesi, kent halkı için sağlıklı ve eğitici faaliyetler düzenlemeye devam ediyor.

Sürdürülebilir Kalkınma kapsamında Birleşmiş Milletler tarafından belirlenen 17 Amacı yerelleştirmek için çalışmalar yapan Tepebaşı Belediyesi, her bir amacı yerelleştirmek üzere faaliyetler gerçekleştirmeye devam ediyor. Bu kapsamda Tepebaşı Belediyesi yürütücülüğünde Tepebaşı Sürdürülebilirlik Merkezi, Bilecik Belediyesi, ESESKAMP’ın paydaş olduğu ve Gymboo ile Decathlon desteği ile küresel amaçlardan 15.’si olan Karasal Yaşam'ın önemine dikkat çekmek ve bilinç oluşturmak amacıyla eğitim kampı düzenlendi.

Doğada hayatta kalmatecrübe ettiler

Küçükelmalı Tabiat Parkı’nda düzenlenen Karasal Yaşam Eğitim Kampında, doğada hayatta kalmak için gerekli becerileri öğrenmek ve yaşayarak deneyimlemek amaçlanırken katılımcılar, biyoçeşitliliği ve çevreyi koruma ile doğada hayatta kalmayı tecrübe etti. Karasal Yaşam ve Sürdürülebilir Şehirleşmeye dair temel bilgi sahibi olan yetişkinlere öncelik verilen kampta; temel kampçılık, sürdürülebilir kalkınmada karasal yaşamın önemi, doğada hayatta kalma üzerine teorik bilgiler verilmesinin ardından uygulamaya dönük çalışmalar gerçekleştirildi. Katılımcılar, ayrıca 2 gün boyunca Tepebaşı Rekreasyon Birimi tarafından kampçılığa ve doğa sporlarına dair oyun, yarışma ve aktivitelere de katıldı.

Yapılan yarışmalar sonucunda 3 kişiye Tepebaşı Belediyesi Mustafa Kemal Atatürk Spor Tesisi Su Sporları Merkez’inde bulunan açık havuzu kullanma hakkı, 5 kişiye Vecihi Hürkuş Havacılık ve Teknoloji Parkı’nda düzenlenecek Kahve Festivali için bilet ve 3 kişiye Decathlon hediye çeki hediye edildi.