Çamlıca Minibüsçüleri Tedirgin: 48 Araçlı Durak Kapanabilir! Çamlıca Minibüsçüleri Tedirgin: 48 Araçlı Durak Kapanabilir!

Odunpazarı ilçesi Hamamyolu Caddesi üzerinde bulunan bir hamamda meydana gelen olayda, 70 yaşındaki Mehmet A. fenalık geçirerek yere düştü ve başını çarptı. Hamamdaki yetkililer tarafından 112 Acil Çağrı Merkezi’ne oluşturulan ihbar üzerine hamama ambulans sevk edildi. Ancak bazı kaynaklarda ambulansın yolu kapatan kumandalı dubalar nedeniyle fenalaşan şahsa geç müdahale edebildiğini yazdı.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ise konuya açıklık getiren bir açıklamaya imza attı. Büyükşehir Belediyesi’nden konu ile ilgili yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi:

“112 Acil Servis, Emniyet Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, devlet hastaneleri ve özel hastaneler, Esgaz, Türk Telekom, Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (ESKİ), Oedaş gibi birçok kurumun ilgili birimlerinde ve personelinde kumandalar mevcut bulunmaktadır. Kentimizde oluşacak olası acil durumlara karşı kurum ve kuruluşların ilgili personeli uzaktan kumanda ile dubaları açabilmektedir. Bahse konu olan Hamamlar Bölgesi’nde ambulans ekiplerinin bir vatandaşa müdahale ederken dubaların açılmadığı iddiaları da gerçeği yansıtmamaktadır. Odunpazarı Belediyesi’nin sorumluluğunda bulunan bu dubaların da anahtar ve kumandaları ilgili kamu kurum ve kuruluşlarında bulunmaktadır. Ayrıca belediyemiz tarafından meclis üyelerine uzaktan kumanda verilmemektedir.
İlgili yerlere ve kişilere verilen kumandaların bilgimiz olmadan kopyalanması olasılığı ivedi bir şekilde araştırılacaktır. Kamuoyunun bilgisine sunulur.”

Editör: Buğrahan Doğangil