Büyükşehir Belediyesi’nin hayata geçirdiği projeleri ve tesislerinde yapılan örnek çalışmaları yerinde anlatmak üzere düzenlediği teknik geziler büyük ilgiyle başladı. Eskişehirlilerin akın ettiği teknik gezilerde yetkililer tarafından vatandaşlara merak ettikleri tüm konularda bilgilendirmeler yapılıyor.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin şeffaf belediyecilik ilkesi çerçevesinde “Kapımız da gönlümüz de herkese açık. Gelin, gezin siz karar verin!” mottosu ile üretim tesislerine yönelik düzenlediği teknik geziler büyük bir ilgi ile başladı.

Başkan Ataç Makamını Çocuklara Emanet Etti Başkan Ataç Makamını Çocuklara Emanet Etti


Eskişehirliler, Büyükşehir Belediyesi yetkililerinin rehberliğinde ilk olarak yeni Halk Ekmek Unlu Mamuller Fabrikası’nı ziyaret ettiler. Burada fabrika ile ilgili yetkililer tarafından yapılan sunumu dikkatle dinleyen vatandaşlar, son teknolojiye sahip fabrikada el değmeden üretilen hijyenik ve sağlıklı
ürünlerin tüm üretim aşamalarını da görme imkanı buldular. Vatandaşlar daha sonra Eskişehir
Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’ne (ESKİ) geçerek İçme Suyu Arıtma Tesislerini gezdiler. Burada Eskişehir Su Temin ve Dağıtım Scada Sistemi hakkında yetkililer ziyaretçilere bilgi verirken ESKİ Genel Müdürü Oğuzhan Özen de vatandaşlarla bir araya geldi.

Teknik gezilerin bir diğer durağı ise Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı’nın fidanlık üretim alanlarındaki seralar oldu. Yıllık 1 milyon adet çiçek üretimi yapılan seralarda yetkililer tarafından bilgilendirilen vatandaşlar, üretim aşamalarını dikkatle incelediler.


Yapılan teknik gezilerin kendileri için çok faydalı geçtiğini belirten vatandaşlar, “Büyükşehir Belediyemizin çalışmalarını yerinde gördük. Gerçekten hepsi de modern ve çok özel tesisler. Fabrika gibi her alanda üretim var. Herkes bu gezilere katılıp Eskişehir için neler yapıldığını mutlaka görmeli. Başta Başkanımız Yılmaz Büyükerşen ve bizleri misafir eden belediye görevlilerine çok teşekkür ederiz. Şehrimizle ve yapılan işlerle bir kez daha gurur duyduk.” dediler. Ziyaretler çektirilen fotoğraflarla tamamlandı.


Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, tesislerin tanıtımı ve yapılan çalışmaların anlatıldığı teknik gezilere katılmak isteyenlerin 0222 211 55 00 numaralı telefondan dahili 1221-1400- 1202’yi arayarak bilgi alabileceklerini ve kayıt yaptırabileceklerini belirttiler.