Odunpazarı'nda Demokrasi Şöleni Start Aldı Odunpazarı'nda Demokrasi Şöleni Start Aldı

Farklı meslek gruplarının ve emeklilerin gönüllü olarak ESMEK çatısı altında bir araya gelerek oluşturduğu ESMEK Türk Sanat Müziği Korosu, “100. Yıl Konseri” ile Eskişehirlilerle buluştu.


Cumhuriyetimizin 100. yılı onuruna Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen konsere Eskişehir Vali Yardımcısı Ali Çetin, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Nihat Çuhadar ile müzikseverler katıldı. Birbirinden özel eserlerin seslendirildiği konserde muhteşem performansı ile büyük beğeni kazanan koronun şefliğini ise Orhan Eryılmaz üstlendi. Solo ve koro şarkıların başarıyla seslendirildiği konser sonunda koro, dinleyiciler tarafından uzun süre alkışlandı.
Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Nihat Çuhadar konser sonunda Büyükşehir Belediye Başkanı Ayşe Ünlüce’nin selam ve sevgilerini ileterek koro şefi Orhan Eryılmaz’a çiçek takdim etti.

Düzenlenen konser nedeniyle Büyükşehir Belediyesi’ne ve ESMEK’in gönüllerden oluşan koro üyelerine teşekkür eden dinleyiciler, “Muhteşem bir konser oldu. Bu özel etkinlikte emeği geçenlere çok teşekkür ederiz.” dediler.