Eskişehir’de son dönemlerde sayıları fazlalaşan ve genellikle Hamamyolu bölgesinde dolaşan Suriyeli dilenciler hem vatandaşı hem de esnafı bezdirmiş durumda.

Ağırlıklı olan çarşı bölgesinde bulunan ve kalabalık gruplar halinde dolaşan Suriyeli dilenciler ile ilgili şikâyetlerin ardı arkası kesilmiyor.

Vatandaşlardan ve esnaftan sürekli para isteyen, para vermeyenlere hakaretler savuran ve dakikalarca peşlerini bırakmayan dilenciler tüm şikâyetlere rağmen yaptıklarından geri durmuyor.

Bankamatik önlerinde para çeken ya da dükkan önlerinde alışveriş yapan vatandaşların çantalarını da çalmaya çalıştıkları iddia edilen dilencilerin kendilerini uyaran esnafı tehdit ettiği de öne sürülüyor.

Tepebaşı Depremzedeler İçin Seferber Oldu Tepebaşı Depremzedeler İçin Seferber Oldu

Eskişehir Haber Ajansına bu konuda şikayetlerde bulunan esnaf ve vatandaşlar bu durumdan artık bunaldıklarını ve ilgililerden çözüm beklediklerini söyledi.

Kendilerini uyaranlara “elleriyle kafa kesme işareti” yapan ve kimseden korkmuyoruz dediği iddia edilen dilencilere zabıtanın müdahale ettiğini ancak bir süre sonra yeniden aynı bölgeye geldiklerini söyleyen esnaf “Hamamyolu ablukada, bizi bunlardan kurtarın” diye dert yandı.