Tepebaşı Sağlıklı Kent Konseyi’nin düzenlediği “İkinci Yüzyılda Cumhuriyet Halk Partisi’nin Enerji Politikaları” adlı söyleşi gerçekleştirildi.

Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde yapılan söyleşiye CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın’da katıldı.

Yenilenebilir Enerji Kaynaklarının kullanımının masaya yatırıldığı ve moderatörlüğünü EMO Başkanı Ender Kelleci’nin yaptığı önemli söyleşi, Tepebaşı Sağlıklı Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Akçar’ın açılış konuşması ile başladı.

Söyleşide daha sonra Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer söz alarak Eskişehir yerel yönetimlerinin konuyla ilgili olarak yaptıkları hizmetleri sayarak, bu projelerin ülkeye örnek olduğunu anlattı.

Milli üretimde hedef belirlendi Milli üretimde hedef belirlendi

Daha sonra sahneye gelerek Tepebaşı Belediyesi’nin yenilebilir enerjide attığı adımları anlatan Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, “Yenilenebilir Enerji Projelerini ülkemizde hayata ilk geçiren belediye olmanın gururunu yaşıyoruz” dedi.

Etkinlikte daha sonra konuşmacılar CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın ve Prof. Dr. Alptekin Özdemir katılımcılara yeni enerji kaynaklarına dair konuşmalar yaptılar.