İYİ Parti Odunpazarı İlçe Başkanı Gürol Yer açıklamalarında mülteci ve düzensiz göçmen konuları yanında Eskişehir'deki bazı sorunlara değindi ve eleştirilerini yöneltti. Gürol Yer;

"İYİ Parti Odunpazarı İlçe Teşkilatı olarak bölgemiz ve seçim süreciyle ilgili çalışmalarımız devam etmektedir.

Heyecanımız, isteğimiz, inancımız ve azmimiz ile sorumluluk alanımızda farkımızı,samimiyetimizi gösterdiğimizi düşünüyoruz.

Bunun yanında ülke gündeminide yakından takip ediyoruz.

Sığınmacılar konusu İYİ Partimizin her an ve ortamda sıklıkla dikkat çektiği bir konudur.

Eşbaşkanı olunan Büyük Ortadoğu Projesi'nin amacının uygulanması sürecine dahil olan,sayısı net olarak bilinemeyecek kadar insan ülkeye doldurulmuş ve gelmeyede devam etmektedir.

Eskişehir’de özellikle bizim bölgemizde Huzur, Erenköy, Gündoğdu, Emek Mahalleleri sosyolojik anlamda dengesi bozulmuş vaziyettedir.

İYİ Parti olarak her gittiğimiz yerde bu olumsuzluğu duyuyoruz.

Bizde ısrarla söylüyoruz ve diyoruzki bu misafirlik kabak tadı vermiştir ve artık dönme vakti gelmiş çoktan geçmiştir.

Bu bağlamda ülke gündeminde dikkatten kaçan bir konuyla ilgili durumu size sunmak ve devamında yerel konulara geçmek istiyorum.

2011 de kaldırılana kadar Türk Silahlı Kuvvetleri'nde personelin yabancı uyruklularla evlenmesinin izne tabi durumu vardı. Milli Güvenliği, hassasiyeti doğrudan alakadar eden bir durumdu bu.

Geçtiğimiz hafta 15 Temmuz sürecinde kapatılan Harp Okulları yerine kurulan Milli Savunma Üniversitesine başvurularla ilgili ÖSYM bir kitapçık yayınladı. Bu kitapçığın sınav uygulayıcılara talimatı 3. Maddesi aynen şöyle;

'TC İçişleri Bakanlığı göç idaresi başkanlığı tarafından verilen ve belgenin arka yüzünde ikamet izin türü olarak insani yada uzun dönem yazan ve pasaportunuibraz edemeyenlerinikamet izni kartlarısınava girişlerde geçerli belge olarak kabul edilecektir…'

Yani gözbebeğimiz TSK subay, astsubay hazırlayan okula girişte ülkeye nereden gelirsen gel, pasaport filan gerek yok elini kolunu sallayarak gir ve Türk ordusuna dahil ol.

Bu konuya dikkat çekmek ve gelinen noktada durumun facia boyutunda olduğunu göstermek istedik.

Sığınmacılar sebebiyle Milli Eğitim, Asayiş ve Sağlık sistemimizin geldiği nokta hepimizin malumu bir durumdayken tesadüf eseri denk gelen bu tezattı kamuoyuyla paylaşıyoruz.

Milletimizden gizlenen başka bir şeyler varmı diye düşünmeden edemiyor, takdiri yüce milletimize bırakıyoruz.

Gürol Yer: "Bademlik Ormanı'nda Çalışmalar Devam Ediyor"

İYİ Parti Odunpazarı İlçe Başkanlığı olarak önceki süreçte gündeme taşıdığımız, kamuoyunca ilgi gören konularda Eskişehir’in haklılığı ile mağduriyetinin ortaya çıkmasına rağmen muhataplarınca ne bir karşı açıklama, izah yada savunma geliştirilmeyen üç durum var.

Basınımızla beraber giderek yerinde gördüğümüz, şehir merkezinde kalan son toplu yeşil nokta olan Bademlik Ormanı'nda çalışmalar genişleyerek devam ediyor.

Milletvekili Süllü: "Eskişehir Kamuoyu Aydınlatılmalı!" Milletvekili Süllü: "Eskişehir Kamuoyu Aydınlatılmalı!"

Binalar, tesisler, beton alanları yapılmakta ne Orman Müdürlüğündenne diğer sorumlu yada sorumluluğu olanlardan konuya hiçbir cevap gelmedi ve sorularımız yanıtsız beklemektedir.

Buradan bir kez daha soruyoruz.

'Bademlik niye Betonluk yapılıyor?'

Bu konunun devamında, gündeme taşıdığımız Hızlı Tren Otoparkının bir Ankara kulübüne bürokrat kararıyla tahsis edilmesiydi. Bugüne kadar bir ilerleme olmamış ve kendilerini çok güçlü görenşehre hükmeden Vekiller, İl Başkanları suskunluklarını devam ettirmekteler.

Otoparktan gelecek gelirin gerçek sahibi olan Eskişehir Demirspor ise oyuncularına ödeme yapamadığı için maçlarına genç takımı destekli çıkmak zorunda kalmıştır.

Buradan bir kez daha soruyoruz Cumhurbaşkanımızla, Bakanlarla boy boy foto çektiren,çakarlı siyah araçlarıyla konvoylarıyla gezen güç sahipleri ne oldu bürokratlara gücünüz yetmedi mi?

Bir diğer konumuz ise biliyorsunuz Demiryol İş Sendikası mülkiyetinde olan Edi-Koop binasına seçim öncesi resmi kiralama teklifimizi ilettiğimizi bize cevap verilmediğini açıklamıştık.

Maalesef bu konuda muhatap sendikadan bir cevap çıkmadı.

Taraf olmamız ve demiryolu camiasına söz vermemiz konunun içeriğinde kayırma ile haksız rekabet ve kurum zararı bulunduğundan konuyu Bilgi Edinme kapsamında Demiryol İş sendikası genel merkezine ve bu konuların muhatabı Rekabet kurumuna yazılı resmi başvuru olarak devam ettirme kararı aldık ve uygulayacağız.

Tekrar soruyoruz.

Edi-Koop binası verildiyse bedeli, verilmediyse nedeni ve cevabını bekliyoruz.

Değerli Basın Mensupları.

İYİ Parti olarak ısrarla ve inançla Genel Başkanımızın açtığı 'Hür ve Müstakil' olarak Türk milletinin teveccühüne mazhar olma yolunda son derece rahat ve kendimizden emin bir şekilde ilerliyoruz.

'Bitti, battı' diyenlere inat biz buradayız.

Paralı, maaşlı tetikçilere, Trollere ve onların ithamlarına en güzel cevabı 31 Mart akşamı vereceğiz.

Siyasetimizi vatanımıza, şehrimize, milletimize, hemşerilerimize tabi olarak Atatürkçü, Milliyetçi, Kalkınmacı, Mukaddes değerlere sahip çizgimizde yapıyoruz, yapacağız diyerek.

Saygılar sunuyor, katılımınıza teşekkür ediyoruz." dedi.