CHP İlçe Yönetimlerinden Başkan Ünlüce'ye Ziyaret CHP İlçe Yönetimlerinden Başkan Ünlüce'ye Ziyaret

Daha Çok İnsanın Spor Yapmasını İstiyoruz


Buluşmada konuşan Başkan Kurt, düzenlenecek bu turnuvanın gençlerin dostluğu ve kardeşliği öğrenmesi için önemli olduğunu söyledi. Bu nedenle Odunpazarı Belediyesi olarak düzenlenecek bu turnuvayı destekleyeceklerini belirten Başkan Kurt, “Odunpazarı’nda son beş yılda on tane halı saha ve spor kompleksi yaptık. Çeşitli mahallelerde gençlerin ücretsiz oynayabileceği halı sahalarımız var. Bu turnuvayı o halı sahalardan birinde düzenleyebilirsiniz. Spor ve gençlik bizim önemsediğimiz iki temel unsur. Bunları birlikte geliştirebiliriz. Bunları birlikte büyütebilir ve gençliğin önünü açabiliriz. Ama Türkiye'de ne yazık ki zorunlu olarak spor eğitimi yapılan dönemden sonra spor yapma şansı yok. Hele belli bir orta yaşa geldikten sonra hiç spor yapma şansı yok. İşte biz belediyeler olarak bu halı sahaları onun için yapmaya çalışıyoruz. Semt sahalarını onun için yapıyoruz. Daha çok insanın spor yapma imkânı olsun istiyoruz. Yürüyüş bile belli bir yaştan sonra spor, ama siz gençliğinizin kıymetini bilin. Sporu doğru yapın. Futbol, basketbol, voleybol ama mutlaka bir spor yapın” dedi.

Odunpazarına 2 Halı Saha ve Spor Salonu


Konuşmasında 31 Mart’ta gerçekleşecek yerel seçimlere de değinen Başkan Kurt, “Önümüzde yerel seçimler var. Bu seçimlerde de bu işi devam ettirecek belediye başkanlarını seçin. Benden önce Odunpazarı'nda on yıl iktidar partisinin belediye başkanı vardı. Cumhurbaşkanı, ‘merkezi hükümetle uyumlu belediye seçmezseniz, hizmet alamazsınız’ diyor ya; soruyorum, benden önce Odunpazarı'nda kaç tane ücretsiz halı saha vardı? Şimdi kaç tane var? TOKİ iki tane kapalı halı saha yapmış, yandaşa vermiş. O yandaş şimdi başka 

yerde belediye başkan adayı ama burada 15 senedir o sahayı işletiyor. Parayla işletiyor. Halka 
kapalı. Sözleşmesi doluyor ama bu sene tahliye ettirip orayı halka açacağız. 2 tane daha halı saha ve kapalı spor salonu olacak. Birini basketbol, voleybol oynanacak hale getireceğiz. Dolayısıyla da gençlerimizin daha iyi şartlarla spor yapmasını sağlayacağız” diye konuştu. 

Başkan Kurt’un her zaman yanlarında olarak kendilerine destek verdiğini belirten Eskişehir Hacıbektaş Veli Derneği Başkan Battal Sülük, Başkan Kurt’a teşekkür etti. Sülük, 31 Mart Yerel Seçimlerinde Başkan Kurt’a başarılar diledi.