Eskişehirli Badmintoncular Avrupa’da Madalyaları Topladı Eskişehirli Badmintoncular Avrupa’da Madalyaları Topladı

Odunpazarı Spor U17 takımından 2 U16 takımından 5 futbolcu Eskişehirspor tesislerinde gerçekleşen tören ile Eskişehirspor’a transfer oldu. Gerçekleşen törene Odunpazarı Spor Genel Kaptanı Sinan Karakaya, Eskişehirspor Başkan Yardımcısı Özgür Marangoz ve Eskişehirspor alt yapısından sorumlu asbaşkan Hakan Sayın katıldı. 

Törende konuşan Odunpazarıspor Genel Kaptanı Sinan Karakaya, “Bugün Odunpazarı Spor Kulübümüzde yetişen 7 futbolcumuzu Eskişehirspor’umuzun altyapısına kazandırmak için buradayız. Bugüne kadar Odunpazarı Belediyesi olarak Başkanımız Kazım Kurt’un talimatları ile Eskişehirspor tesislerinin bakımı, sporcuların ulaşımı, altyapıdan futbolcu desteği gibi birçok konuda şehrimizin gözbebeği kulübünün yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz. Maddi manevi birçok noktada, Eskişehirspor markasına faydalı olacak işler üretme çabasındayız. Eskişehirspor efsanelerinin adını ilçemizin dört bir yanındaki spor tesislerimizde, sahalarımızda, halk merkezimizde yaşatıyoruz. Bu şehrin çocuklarının Eskişehirspor sevgisiyle büyümesini istiyoruz. Eskişehirspor’u yine güzel ve başarılı günlere ulaştıracak olan şey çocuklarımızın içindeki Es-Es aşkı olacak. Odunpazarı Belediye Başkanımız Kazım Kurt ve bizler tüm şehrin herhangi bir çıkar gözetmeden Eskişehirspor’a destek olması gerektiğini düşünüyoruz. Aynı zamanda Eskişehirspor’un kimsenin siyasi ikbaline malzeme edilmemesi gerektiğine inanıyoruz. Bunu gerçekleştirirsek, altyapıdan filizlenen yeni futbolcularımızın da katkısıyla, ilerleyen yıllarda takımımızı en güzel yerlerde göreceğimizden şüphemiz yok. Futbolcularımızın Eskişehirspor’umuza hayırlı olmasını temenni ediyor, hepsine siyah kırmızı renklerle parlak bir gelecek diliyorum” dedi.

Eskişehirspor Başkan Yardımcısı Özgür Marangoz ise, “Odunpazarı Belediyesi ile 2 yıl önce yaptığımız protokol ile güzel bir işbirliği yapmıştık. O dönemde U15 takımından 5 futbolcu Eskişehirspor’a gelmişti. Bu 5 evladımız şuanda U17 takımında mücadele etmeye devam ediyor. Gerçekleştirilen protokol gereği teknik kadrolarımız ve Odunpazarı Belediyesi ile yaptığımız görüşmeler sonucunda U17 takımından, Mertcan Çimen, Efe Güner U16 takımından Oğulcan Özkılıç, Adem İnce, Kerem Dağdeviren, Kaan Berk Özdoğan ve Eyüp Çelebi  Eskişehirspor’a katılıyor. Yapılan protokol karşılıklı bir protokol ve bizimde gelişmesini istediğimiz ve maç oynamasını istediğimiz futbolcularımız Odunpazarı Spor kulübünde oynayabilecek. Odunpazarı Spor’a teşekkür ediyorum. Bu sene Süper Lige 2 adet futbolcu verdik. Önümüzdeki yıllarda da Odunpazarı Belediyesi’nden gelen sporculardan da süper lige oyuncular göndermek istiyoruz” dedi.