Milli Takım’ı temsilen Avrupa ve Dünya şampiyonluklarını elinde bulunduran Eskişehirli bilek güreşçisi Tuğba Yıldırım, “Bilek güreşi olimpik olur ise başarılarımız daha fazla duyulacaktır” dedi.

Cumhuriyet'e özel turnuva Cumhuriyet'e özel turnuva

Eskişehirli milli sporcu Tuğba Yıldırım, bilek güreşi branşının olimpiyatlarda olması gerektiğini ve ülkede bilek güreşi farkındalığının artmasını ifade etti. Kariyerinde Türkiye, Avrupa ve Dünya şampiyonluklarını bulunduran 19 yaşındaki Yıldırım, öncelikli hedefinin Ekim ayında Antalya’da düzenlenecek olan Dünya Şampiyonası’nı tekrar her iki kolda da birinci olarak tamamlamak olduğunu belirtti. Yıldırım, bilek güreşçileri olarak Türk bayrağını olimpiyatlarda da dalgalandırmak istediklerini ileterek, “Bu branş olimpik olur ise hem bizim başarılarımız daha fazla duyulacaktır hem kadınlara karşı ön yargı ve bilgi eksiklikleri ortadan kalkacaktır” şeklinde konuştu.

“Aldığım dereceler ile bayrağımı ve marşımı temsil etmeye devam edeceğim”
Haftanın 3 günü antrenman yaptığını anlatan başarılı sporcu Yıldırım, “7 gün içerisinde genellikle 2’şer saat olmak üzere idman yapıyorum. Statik, dinamik ve kardiyo çalışmalarımı aksatmıyorum. Ülkemizde kadınların bilek güreşi yapamayacağına dair bir algı var fakat ben elde ettiğim dereceler ile bayrağımı ve marşımı temsil etmeye devam edeceğim” dedi.