2 Eylül Eskişehir'in kurtuluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında bağımsızlığımız uğruna canlarını veren şehitlerimiz Kanlıpınar Şehitliğinde anıldı.

Kanlıpınar Şehitliği´nde gerçekleştirilen tören ilk olarak Vali Erol Ayyıldız, Muharip Hava Kuvveti ve Garnizon Komutanı Orgeneral Ziya Cemal Kadıoğlu, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’in şehitlik anıtına çelenkleri sunmasıyla başladı. Ardından tören saygı duruşu, saygı atışı ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla devam etti.

“İyi ilişkilerimiz sürecek” “İyi ilişkilerimiz sürecek”

Şehitler için dua edilmesinden sonra Vali Erol Ayyıldız şehitlik defterini imzaladı.

Vali Erol Ayyıldız, Muharip Hava Kuvveti ve Garnizon Komutanı Orgeneral Ziya Cemal Kadıoğlu, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen ve beraberindekiler şehit mezarlarını ziyaret ederek, kırmızı karanfil bıraktı.

Törene; Vali Erol Ayyıldız, Muharip Hava Kuvveti ve Garnizon Komutanı Orgeneral Ziya Cemal Kadıoğlu, Eskişehir Milletvekilleri Utku Çakırözer, Metin Nurullah Sazak ve Arslan Kabukçuoğlu, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, vali yardımcıları, kaymakamlar, askeri erkan, kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.